Hlavní navigace

Česká spořitelna startuje s výběry bez kontaktu. Do konce roku chce 200 bankomatů

Sdílet

Jiří Hovorka 13. 11. 2018

Česká spořitelna nově umožňuje na 170 nejvytíženějších bankomatech po celém Česku bezkontaktní výběry. Klienti tak mohou přiložením karty nebo nálepky k bezkontaktní čtečce během několika vteřin vybrat potřebnou částku.

Do konce letošního roku plánuje Česká spořitelna zvýšit počet bankomatů s bezkontaktními výběry na 200. Ke konci roku 2019 by bezkontaktní výběry měla umožňovat více než třetina ze všech bankomatů České spořitelny.

Nedávno jsme úspěšně nainstalovali a otestovali bezkontaktní čtečky na 170 nejvytíženějších výběrových bankomatech, které v těchto dnech aktivujeme do ostrého provozu, říká David Novotný, který odpovídá za rozvoj bankomatové sítě České spořitelny. Prvních 10 pilotních bankomatů spořitelna zprovoznila již během léta.


Autor: Česká spořitelna

Bezkontaktní výběr

Bezkontaktní bankomaty umožňují podle spořitelny rychlejší a také bezpečnější výběry peněz. Není potřeba kartu do bankomatu vkládat a pro výběr jakékoliv částky stačí jednoduše „pípnout“ kartou a zadat PIN. Navíc odpadá obava z toho, že by klient zapomněl kartu v bankomatu.

Na začátku příštího roku plánuje Česká spořitelna přidat bezkontaktní výběr prostřednictvím mobilní aplikace Poketka, která umožňuje platby mobilem.

Česká spořitelna má největší síť bankomatů v Česku, k dnešnímu dni jich provozuje 1471. Z toho jich 1252 umožňuje výběry, 65 vklady a dalších 154 vklady i výběry. Vedle bankomatů provozuje i tzv. platbomaty, kterých má aktuálně 282.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).