Hlavní navigace

Český fintech LemonPay má vlastní elektronickou kartu. Chce změnit svět papírových stravenek

Sdílet

Lenka Kašparová 10. 7. 2020

Počátkem července 2020 vstoupila na český trh se stravenkami nová elektronická karta LemonPay. Neslouží jen k nákupu jídla. Používat ji můžete například při placení za zdravotní péči, sport, kulturu, cestování, ale třeba také na online nákupy. Platit s ní půjde všude tam, kde jsou terminály. Nemá nastavený žádný denní limit nebo časové omezení prostředků. Karta je vydávána ve spolupráci s Mastercard. Takže u vchodu do restaurace nebo například do lékárny nemusíte kontrolovat, jestli je někde nalepené logo LemonPay.

Kartu lze zaměstnancům nastavit tak, aby byla maximálně flexibilní, kombinuje v sobě stravenky, benefity a další peněženky. Chystáme také platbu přes mobilní telefon pomocí Apple Pay a Google Pay, říká Petr Skoč, obchodní ředitel LemonPay. Společnost podle něj plánuje na podzim spustit také cash-back síť.

Vydavatelé stravenek Obchodní označení
Edenred CZ Ticket Restaurant
Lidl stravenky Naše stravenka
Up Česká republika Chèque Déjeuner
Sodexo Pass ČR Gastro Pass

Trh se stravenkami se v budoucnu nejspíše výrazně promění. Vláda schválila zavedení takzvaného stravenkového paušálu, a jestli novelu schválí i parlament, budou zaměstnavatelé od příštího roku moci vyplácet hodnotu stravenek v hotovosti přímo na účet svých zaměstnanců.

Na stravenkový paušál jsme připraveni a velmi ho vítáme. Český trh je stále zkostnatělý, a velcí hráči na něm jednoznačně profitují. Příkladem je ročně 150 milionů korun v propadlých stravenkách, které činí až jednu třetinu celkového zisku pro velké zavedené hráče, dodává Skoč.

LemonPay nebude brát provize od restaurací, nehodlá s nimi sepisovat žádné smlouvy. Zaměstnavatelé budou mít přístup prostředí pro správu karet. V aplikaci si mohou nastavit rozsah možností a využití pro zaměstnance. Jako nově zavedená česká značka chceme mít do tří let 250 tisíc aktivních uživatelů a přinést budoucnost řešení benefitů pro zaměstnance, uzavírá Skoč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).