Hlavní navigace

Česká pojišťovna nabídne jako benefit k životnímu pojištění krytí proti domácímu násilí

Sdílet

Česká pojišťovna začala svým klientům nabízet nový produkt, a to pojištění pomoci obětem násilí. Na rok ho přitom nabízí jako benefit v ceně životního pojištění. V případě, že si sjednáte životní pojištění a stanete se obětí násilného trestného činu, pojišťovna vám vyplatí jednorázovou částku 30 000 Kč.

Na co vyplacené peníze použijete, je jen na vás. Pojišťovna částku vyplatí bez ohledu na to, jaká škoda vám vznikla. Pojistné plnění přitom vyplatí i opakovaně. Máte-li smůlu a stanete se obětí trestného činu vícekrát za rok, prostředky obdržíte po každé takové události. Jedinou výjimkou je domácí násilí, tam je z pojištění možné plnit pouze jednou.

K nahlášení pojistné události stačí pouze usnesení a protokol Policie ČR. Za násilný trestný čin se v tomto případě považuje například loupežné přepadení, přepadení, úmyslné ublížení na zdraví či domácí násilí. Navíc pojišťovna vyplatí pojistné plnění i za trestný čin ve stadiu pokusu, a to opět na základě předložení protokolu Policie ČR.

Benefit ve formě pojištění pomoci obětem je určen všem, kteří si v období od 1. března 2019 do 31. května 2019 sjednají životní pojištění Můj život. Vztahuje se na každého pojištěného na smlouvě, tedy i na děti. Automaticky ho obdrží každý pojištěný na smlouvě. Pojistná ochrana se vztahuje na území ČR.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).