Hlavní navigace

Česká Mincovna dosáhne rekordních tržeb

Sdílet

Jiří Velinský 25. 11. 2008

Špatná situace na finančních trzích ve světě pomáhá České mincovně z Jablonce nad Nisou.

Ještě v létě vedení společnosti odhadovalo, že letos utrží 320 milionů korun, podle ředitele divize Jana Vízka ale dosáhnou skoro o třetinu lepšího výsledku. Tržby se budou pohybovat kolem 450 milionů korun, nastínil. Zatím nejlepšího výsledku dosáhla mincovna v roce 1996, kdy utržila 350 milionů korun.

V současnosti je podle Křapky zájem především o medaile z drahých kovů, v porovnání s minulým rokem tržby mincovny z těchto zákazek stoupnou z 200 na 280 milionů korun. Krize ve finančním sektoru nám pomáhá. Firmy i jednotlivci nyní raději investují do drahých kovů, uvedl Křapka.

Česká Mincovna letos oslavila 15 let od svého vzniku. Je jedinou firmou, která razí oběžné mince pro Českou národní banku. Jen letos tak vyrobí zhruba 90 milionů kusů. Kromě toho v Jablonci nad Nisou vyrábí rozličné pamětní mince a medaile, které jsou z komerčního hlediska výnosnější než platidlo. Poslední tři roky patří mincovna do skupiny Jablonex Group. Jedná se přitom o mimořádně produktivní divizi, která zaměstnává zhruba 50 lidí. Celý Jablonex zaměstnává kolem 1 800 lidí a loni tržby celé skupiny dosáhly 2,2 miliardy korun. Mincovna se na nich podílela z 10 procent.

Zdroj: MediaFax

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).