Hlavní navigace

Burza cenných papírů Praha během úterního dopoledne vykazuje růst

Sdílet

Jiří Velinský 25. 11. 2008

Index PX Burzy cenných papírů Praha (BCPP) po celé úterní dopoledne roste a aktuálně vykazuje kladnou hodnotu 2,98 procenta (11:01 SEČ). V červených číslech se nacházejí jen dva tituly.

V červených číslech se tak aktuálně nachází akcie společnosti ECM, které ztrácí –0,65 procenta na cenu 287,92 koruny za akcii. Druhým titulem ve ztrátě jsou akcie společnosti Zentiva ztrácející aktuálně –1,91 procenta na cenu 1028,02 koruny za akcii.

Aktuálně největší růst zaznamenávají akcie společnosti VIG (10,61 procenta na cenu 572,54 koruny za akcii). Daří se i akciím Erste Group Bank, které jsou v plusu 5,01 procenta na ceně 394,96 koruny za akcii. Procentuálně slušný růst vykazují i akcie společnosti CETV se svým čtyřprocentním růstem na cenu 221 korun za akcii, uvedl pro agenturu Mediafax hlavní analytik společnosti Atlantik Milan Vaníček. Podotkl však, že vzhledem k aktuální ceně akcií jde o růst nepatrný: Je třeba si uvědomit, že ještě nedávno měly tyto akcie hodnotu třikrát vyšší, z tohoto pohledu je současný čtyřprocentní růst marginální, doplnil Vaníček.

Zdroj: MediaFax

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).