Hlavní navigace

Česká lékařská komora: Pošta nemá prodávat léky, je to hazard se zdravím obyvatel

Sdílet

Arsen Lazarevič 24. 7. 2014

Česká pošta plánuje, že bude doručovat volně prodejné léky a potravinové doplňky. Projekt je zaměřen na vesnice a odlehlá místa, kde se lékárny nenacházejí. Lidem, kteří nemají s internetem dostatečně zkušeností, chce nabídnout možnost objednat si léky přímo na pobočce.  To se ale nelíbí České lékařské komoře, podle které nemá Česká pošta prodávat léky. Jedná se dokonce o hazard se zdravím obyvatel Tento silný výrok nelze kvalifikovat jinak, než že o projektu Poštovní lékárna vůbec nic nevědí, anebo je ho nutné chápat jako snahu podnik pošpinit, tvrdí Česká pošta ve svém vyjádření.

ČLK také vadí, že na poště nebude odborný dozor: Že na poště není odborný dozor, nepovažujeme za relevantní argument. Pokud si někdo dnes na některém z již existujících internetových obchodů objedná volně prodejný lék anebo potravinový doplněk ze svého domova, odborného poradce nemá. Pošta se rozhodně nepouští na tenký led především proto, že celý projekt připravuje s renomovaným zdravotnickým zařízením, které přineslo know how a je v této oblasti odborným garantem, doplňuje vyjádření Česká pošta.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 7. 2014 17:01

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Bojime se, ze posta nakonec ukaze, ze prodavat Acylpyrin a Paralen lze i s nizsimi marzemi nez soucasne zastupy lekaren :-)

 • 24. 7. 2014 17:40

  Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---

  Ale kdeže... Proč by to dělala? Naopak, tam, kde ty léky nebudou dostupné, nasadí spíš ještě vyšší cenu, někde mezi normální cenu v lékárně a cenu v lékárně + poštovné tak, aby se lidem nevyplatilo si léky nechat posílat, ale aby na tom Pošta vyrýžovala maximum.

 • 25. 7. 2014 12:36

  Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.uniqa.cz

  ... že česká lékařská komora nevřeští proti prodeji volně prodejných léků přes internet... Zeby to bylo tím, že to provádějí jejich soukmenovci lékárníci?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).