Spočítejte si...

Zavřít

Česká lékařská komora: Pošta nemá prodávat léky, je to hazard se zdravím obyvatel

Česká pošta plánuje, že bude doručovat volně prodejné léky a potravinové doplňky. Projekt je zaměřen na vesnice a odlehlá místa, kde se lékárny nenacházejí. Lidem, kteří nemají s internetem dostatečně zkušeností, chce nabídnout možnost objednat si léky přímo na pobočce.  To se ale nelíbí České lékařské komoře, podle které nemá Česká pošta prodávat léky. Jedná se dokonce o hazard se zdravím obyvatel Tento silný výrok nelze kvalifikovat jinak, než že o projektu Poštovní lékárna vůbec nic nevědí, anebo je ho nutné chápat jako snahu podnik pošpinit, tvrdí Česká pošta ve svém vyjádření.

ČLK také vadí, že na poště nebude odborný dozor: Že na poště není odborný dozor, nepovažujeme za relevantní argument. Pokud si někdo dnes na některém z již existujících internetových obchodů objedná volně prodejný lék anebo potravinový doplněk ze svého domova, odborného poradce nemá. Pošta se rozhodně nepouští na tenký led především proto, že celý projekt připravuje s renomovaným zdravotnickým zařízením, které přineslo know how a je v této oblasti odborným garantem, doplňuje vyjádření Česká pošta.

V Mošnově vznikne téměř 1000 pracovních míst Babiš: Zavedení registračních pokladen by mohlo vést k nižší DPH        
P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
24. 7. 2014 17:01 Nový

Preklad

celé vlákno

Bojime se, ze posta nakonec ukaze, ze prodavat Acylpyrin a Paralen lze i s nizsimi marzemi nez soucasne zastupy lekaren :-)

Intri
Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---
24. 7. 2014 17:40 Nový

Re: Preklad

celé vlákno

Ale kdeže... Proč by to dělala? Naopak, tam, kde ty léky nebudou dostupné, nasadí spíš ještě vyšší cenu, někde mezi normální cenu v lékárně a cenu v lékárně + poštovné tak, aby se lidem nevyplatilo si léky nechat posílat, ale aby na tom Pošta vyrýžovala maximum.

Méďa Béďa
Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.uniqa.cz
25. 7. 2014 12:36 Nový

Zajímavé...

... že česká lékařská komora nevřeští proti prodeji volně prodejných léků přes internet... Zeby to bylo tím, že to provádějí jejich soukmenovci lékárníci?