Hlavní navigace

Česká ekonomika konečně nastoupila na rostoucí trajektorii

Sdílet

David Sillmen 14. 2. 2014

Česká ekonomika rostla ve 4. čtvrtletí loňského roku překvapivě rychle. Rozdíl oproti předchozímu čtvrtletí činil 1,6 %. Meziročně pak HDP vzrostl o 0,8 %. K růstu hrubého domácího produktu opět přispěl zejména zahraniční obchod, přičemž spotřeba vlády a domácností spíše stagnovala.

S tímto výsledkem za konec loňského roku má česká ekonomika dobré šance definitivně se tento rok vymanit z mnohaletého propadu a zaznamenat celoroční růst mezi jedním a dvěma procenty.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 2. 2014 13:45

  Tom (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  tyto budovatelské titulky se tu objevují přes 2 roky - a najednou to tito pisálci=neodborníci uhodli?

 • 14. 2. 2014 21:58

  Kovář (neregistrovaný) ---.cust.sloane.cz

  To jsou jen kecy, ekonomika roste a nezaměstnanost se zvyšuje, za chvíli budou všeci nezaměstnaníé a ekonomika poletí prudce vzhůzu ? Jaj píše TOm , v lédě už by to mělo být lepší, na podzim ještě lepší a na jaře to bude super ...., slyšíme již několik let

 • 14. 2. 2014 23:33

  Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz

  Říká se, že přání je otcem myšlenky. Upřímně řečeno, byl bych rád, kdyby tomu tak skutečně bylo. Ale nebyl bych si tím tak jistý. Nedávno jsem měl například nějaké pochůzky v hypermarketu TESCO. Celkem třikrát a v různých fázích dne, ráno, odpoledne a navečer. Ráno kolem 8:30 jsem tam byl sám, odpoledne kolem 14:30 jsem tam byl společně tak s dvaceti spoluobčany a navečer kolem 18:30 jsem tam byl opět skoro sám. Asi to byla náhoda, ale na ploše bylo lidí jako šafránu a kasy jely dvě. Ale údajně to není výjimka. Před deseti lety tam mnohdy nebylo k hnutí, Pokladen jelo běžně dvacet a stejně tam byly fronty. A všude i v té pasáži bylo plno. Dneska se tam střídají plakáty s tím, že brzo nějaký obchod otevře. A na tom místě vydrží měsíc. Práci bez známostí nelze sehnat. A všude celkem dost bída. Žádná sláva to není ani jinde. Například u benzínky jsem velmi často sám a zatímco tankuji plnou, často vidím někoho jak jede třeba jenom za pětikilo. A třeba u McDonalda? Tam je vymeteno. Skoro pořád. Asi je to náhoda, ale možná taky ne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).