Hlavní navigace

Češi začínají věřit své ekonomice

Sdílet

Gabriela Hájková 26. 8. 2013

Souhrnný indikátor důvěry v českou ekonomiku se v srpnu oproti předchozímu měsíci zvýšil o 1,4 bodu. Důvěra Čechů ve svou ekonomiku je lepší i v porovnání se stejným obdobím loňského roku. 

K růstu celkového ukazatele přispěl růst spotřebitelské důvěry kvůli snížení obav ze zhoršování ekonomické situace. Důvěra se obnovuje po červencovém poklesu i u podnikatelů. Mírně rostla ve službách i v obchodě. V oblasti průmyslu se situace nezměnila a v případě stavebnictví stále přetrvává pesimismus.

Po červencovém propadu celkově pokračuje růst důvěry v českou ekonomiku. Pozitivní je, že pokračuje zlepšování spotřebitelské důvěry, což by mělo povzbudit poptávku spotřebitelů a přispět k růstu ekonomiky. Celkově čísla zapadají do situace, kdy by se postupně měl zlepšovat stav české ekonomiky a po dlouhé recesi začít pozvolna růst, odhaduje Jiří Šimek, analytik společnosti Citfin.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 8. 2013 17:35

    Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz

    Tomu snad nevěří nikdo. Jenom zprávičky nad touto aktualitou jsou jasné. V recesi si ještě pobudeme dost dlouho. A tak platí zde jako všude staré přísloví. Přání otcem myšlenky. Tak taťko makej makej...:-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).