Spočítejte si...

Zavřít

Češi v nájmu bydlet nechtějí

Podíl bydlení v osobním vlastnictví dosahuje v České republice vysokých 80 %, jen pětina lidí žije v nájmech. Přitom ještě v roce 1980 podíl nájemních bytů přesahoval 40 %, znamená to, že za období 30 let poklesl tento podíl o polovinu. „Celou situaci na českém trhu bydlení je nutné vnímat v širším kontextu. V České republice je nyní 22 % bytů postavených před koncem druhé světové války. Tento počet převyšuje množství bytů postavených po roce 1990 o zhruba 5 %. Z toho je patrné, že domácnosti kvůli zastarávání bytového fondu musí stále více přemýšlet o nutné rekonstrukci,“ komentuje vývoj Martin Kupka, hlavní ekonom ČSOB. 13 % z bytů údajně nemá ústřední topení či plné sociální vybavení.

Babiš vyměňuje dozorčí radu společnosti ČEZ Inflace v eurozóně se k růstu neodrazila        
Intri
Intri (neregistrovaný) ---.superkabel.de
30. 6. 2014 20:54 Nový

Rekonstrukce

celé vlákno

Jo, potíž je, že rekonstrukce na vlastní náklady je jediná možná - majitelé bytů typu RPG Byty rekonstrukce dělat rozhodně nebudou, dokud v bytu mají nájemníka.

miscia
miscia (neregistrovaný) ---.201.broadband13.iol.cz
30. 6. 2014 22:40 Nový

Re: Rekonstrukce

celé vlákno

...to jiste nemyslite vazne, kde by majitel sehnal najemnika do nezrekonstruo­vaneho, oskliveho bytu? Najemnik je volny, sebere družku, garmošku a snadno preletne tam kde je to lepsi...:)