Hlavní navigace

Češi už slevám tolik nevěří, důležitější než jejich výše je pro ně férovost

Sdílet

Slevy sice v současné době vyhledává cíleně více lidí než v minulosti, většina z nich je ovšem při nákupu mnohem pečlivější. Více než výše slevy je pro ně důležitější férovost nabídky a kvalita služby či zboží. Vyplývá to z průzkumu vyhledávače slev Skrz.cz.

Nepřibylo sice výrazně více lidí, kteří by slevám už z principu nevěřili, větší část Čechů si však začala raději jejich výši ověřovat. Ceny si pro jistotu u slevových nabídek nějakou formou porovnává 84 % lidí.

Opatrnost lidí vychází z jejich vlastních zkušeností. Již téměř ¾ z nich se totiž při nákupu na internetu setkaly s uměle vytvořenou slevou a 18 % dotázaných vadí na slevách ze všeho nejvíc právě jejich nevěrohodnost. Obtížná možnost zorientovat se a rozpoznat výhodnou nabídku vadí na slevách ze všeho nejvíce každému desátému oslovenému.

Výše slevy už pro ně zdaleka není tolik podstatná a za klíčovou ji považují pouhá 2 % dotázaných. Prim naopak hraje kvalita. Pro téměř 40 % lidí je nejdůležitější, aby sleva neměla vliv na kvalitu zboží nebo služby. Hned za kvalitou je skutečná výhodnost slevy a jistota dobrého nákupu. Absolutní prioritou jsou tyto aspekty pro zhruba čtvrtinu respondentů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).