Hlavní navigace

Češi si raději pojistí majetek než zdraví

Sdílet

Životní pojištění má uzavřeno 45 % obyvatel České republiky. Mnohem více lidí (58 %) má ale uzavřeno pojištění majetku proti krádežím, případně proti poškození přírodními živly. Vyplynulo to z průzkumu ČSOB Pojišťovny.

Zdraví si tak pojišťuje výrazně méně lidí, než svůj majetek. Přitom má 43,4 % Čechů za sebou zkušenost s dlouhodobým onemocněním, a to buď u sebe nebo u své rodiny. Každý třetí člověk se také setkal s dlouhodobým ošetřováním rodinných příslušníků nebo se ztrátou zaměstnání na více než půl roku. Jen necelá čtvrtina (23 %) respondentů uvedla, že s žádnou podobnou událostí nemá osobní zkušenost.

Co se týče majetku, pojišťuje si ho téměř 60 % dotázaných. Dalších 20 % pak o tomto pojištění uvažuje. Největší obavu mají lidé z vloupání, krádeže svých osobních věcí a různých živelných pohrom v čele s požárem a povodněmi. V České republice má s ničivými živly zkušenost 30 % lidí. V některých krajích je ale toto procento výrazně vyšší. Například v Jihočeském kraji se potýkal se živly každý druhý, podobných výsledků dosáhl i Středočeský kraj (42 %). Naopak nejméně se s rozmary přírody setkali respondenti z Vysočiny (8 %), kteří tak poměrně výrazně zaostávají za celorepublikovým průměrem.

Vysoký počet respondentů (37,3 %) také uvedl, že má zkušenost s poškozením svého domova v souvislosti s technickými závadami. Nejčastěji se jedná o např. prasklé vodovodní potrubí (19 %). S krádežemi osobních věci se pak setkalo 29 % dotazovaných.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).