Hlavní navigace

Češi raději rekonstruují, než aby šetřili na důchod

Sdílet

S příchodem letošního jara plánují rekonstrukci svého domova tisíce Čechů. V nadcházejících letech se pak do rekonstrukce bytu či domu chtějí pustit až 2 miliony českých domácností.

Největší zájem je mezi lidmi o úvěry na rekonstrukce, modernizace a opravy do 700 000 Kč. Často k získání takového úvěru není potřeba, aby lidé dávali něco do zástavy.

Podle průzkumu agentury IBRS považuje 59 % Čechů za nejlepší spořicí produkt na českém trhu stavební spoření. Lidé raději ukládají peníze na lepší bydlení, než na důchod.

V případě rekonstrukce investují lidé nejčastěji do koupelen a kuchyní. V posledních letech ale lidé investují více i do zahrad a teras. K odborníkům jdou Češi v případě, že jde o náročnější a větší přestavbu. Na menší změny v domácnosti si troufají sami. Inspiraci pak sbírají především ve svém okolí nebo na sociálních sítích.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 4. 2017 17:44

    Rolfin (neregistrovaný) 212.11.105.---

    Nemám nic proti dobrému bydlu. Ale názor, že když budu mít bydlení, důchod se dá nějak přestát, je mylný. Ano, nebudete muset platit nájem. Ale to vás nevytrhne. Vše ostatní platit budete muset a obyčejný důchod na to bude sotva stačit. Proto je třeba dělat obojí. Opravit nemovitost i šetřit na důchod. Ale jak si vybrat, kam posílat peníze na důchod? Zkuste projekt jakbytbohaty.cz a třeba najdete inspiraci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).