Hlavní navigace

Češi jsou národem kutilů. Troufnou si i na zbourání příčky nebo výměnu zámků

Sdílet

Do řemeslných prací se Češi ve více než polovině případů pouští sami. Na zbourání příčky nebo výměnu zámků od dveří či vymalování bytu by si odborníka pozvala jen necelá polovina. Vyplynulo to z průzkumu Raiffeisen stavební spořitelny.

Kterou činnost zvládnete sami a na kterou byste si zaplatili řemeslníka?
Autor: Raiffeisen stavební spořitelna

Kterou činnost zvládnete sami a na kterou byste si zaplatili řemeslníka?

Například údržbu zahrady zvládne samostatně 92 % lidí a vymalovat byt 83 %. Potvrzuje se, že napříč generacemi jsou Češi stále národem kutilů. Samozřejmostí je pro nás běžná údržba bydlení, jako je sestavení nábytku nebo zapojení domácích spotřebičů. Většina by si troufla i na výměnu zámku či zbourání příčky, říká Lenka Molnárová, tisková mluvčí Raiffeisen stavební spořitelny.

Odborníky si na pomoc zveme teprve až na náročnější činnosti jako je stavba příčky nebo oprava domácích spotřebičů. Do zateplení domu svépomocí by se pustil jen každý pátý dotázaný a do pokládky dlažby každý třetí.

Schopnost ušetřit na práci řemeslníků se projevuje i na poměrně nízkých výdajích na pravidelnou údržbu nemovitostí. Za tu totiž Češi utratí okolo 20 000 Kč ročně. Více než třetina lidí (36 %) pak dokonce méně než 5000 Kč ročně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).