Hlavní navigace

Češi jsou národem kutilů. Manuální zručnost na sobě partneři oceňují

Sdílet

Během jarních měsíců Češi více zvažují rekonstrukce a modernizace svého bydlení. Mnoho z nich pak úpravy v domácnosti dělá svépomocí a bez profesionálů. Z průzkumu Raiffeisen stavební spořitelny pak vyplynulo, že každá druhá žena považuje svého partnera za opravdu zručného a každý třetí muž takto hodnotí svou drahou polovičku.

Těch, co tedy neumí ani přibít hřebík do stěny, je výrazná menšina. Dalších 31 % žen je o zručnosti svého partnera přesvědčena. A pokud chtějí, zvládnou si sestavit nábytek nebo vymalovat samy. Zručnost svých partnerek muži v průzkumu oceňují dokonce z 86 %.

Muži v domácnosti nejčastěji vyměňují žárovky, sestavují nábytek, stavějí příčku nebo pokládají podlahu. Ženy se pak kromě výměny žárovky často pouští do malování a zvládnou si samy spravit i ucpané umyvadlo. Češi jsou národem kutilů, v našem průzkumu se tak označili dva ze tří mužů a 55 % žen. Právě na jaře se spousta lidí pouští do rekonstrukcí a vylepšování svých domovů, říká Lenka Molnárová z Raiffeisen stavební spořitelny.

Ženy také protějškům při kutění pomáhají častěji, než naopak. Ruku k dílu často přiloží každá druhá žena, ale mezi muži je to jen jeden z deseti. Zajímavé je také zjištění, že 7 % mužů a 15 % žen podle svých partnerů nikdy nekutí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).