Spočítejte si...

Zavřít

Češi dnes přestanou vydělávat na stát

Češi podle výpočtů Liberálního institutu (LI) přestanou ode dnešního dne pracovat na stát a zbývajících 204 dní roku budou pracovat pouze na sebe. Na pondělí 11. června totiž podle LI připadá takzvaný Den daňové svobody, tedy pomyslný okamžik, od kterého jde veškerá mzda na konto občana. Do té doby naopak veškerý jeho příjem připadá státu.

Oproti loňsku bude průměrný občan ČR vydělávat na stát o tři dny méně, ale ve srovnání se Slovenskem a Polskem vydělávají Češi na stát pořád déle. Na Slovensku si den daňové svobody připomenuli již 6. května, tedy o více než měsíc dříve než v ČR. Poláci začali pracovat pouze na sebe od 4. června. Kromě Slovenska se na špici vyskytují země jako Irsko, Švýcarsko nebo Austrálie.

Na opačné straně žebříčku zůstává Německo, které bude mít den daňové svobody 15. června, a Rakousko, kde tento den připadá na 30. června. Švédové oslaví den daňové svobody až koncem července.

Vypočítejte si daň z příjmů pomocí naší kalkulačky. Jak se vaše daň změní, pokud bude přijat reformní balík?

Zdroj : ČTK

Daňový kalendář: Splatnost spotřební daně za duben 2007 Novela exekučního řádu by měla zrychlit a zjednodušit exekuce        
jovi
jovi (neregistrovaný)
11. 6. 2007 10:35 Nový

Dvijí zdanění

celé vlákno
Hoši z toho "institutu" by se měli naučit počítat. Peníze, které poplatník dostane po zdanění do ruky jsou při jejich použití při nákupu čehokoli zdaněny podruhé pomocí DPH. Tímto dvojím zdaněním daňová zátěž prudce stoupá a ve skutečnosti dosahuje 50%.
zabza
zabza (neregistrovaný)
11. 6. 2007 10:56 Nový

Re: Dvijí zdanění

celé vlákno
Doporucuju si precist, jak se to vlastne pocita... Pak nebudete psat takovehle nesmysly.
FBI
FBI (neregistrovaný)
11. 6. 2007 11:29 Nový

Jinak počítá LI a jinak PF

Liberální institut počítá jinak než Patria Finance, podle které nastane den svobody až 22. června.
V Německu nastane den svobody 15.6., Rakousko až 30.6., Švédi koncem července 2007.Tak na tom nejsme až zas tak špatně ...
Ještě by mělo být rozlišeno, kdy nastane den D u podnikatelů a kdy u zaměstnanců. Tam bude velký rozdíl!