Hlavní navigace

Češi chtějí bydlet hlavně levně a v klidné lokalitě

Sdílet

Ideální bydlení má u každého trochu jinou podobu. Přesto se téměř dvě třetiny Čechů shodly, že by nejraději bydlely v nemovitosti, která je alespoň v dobrém stavu a zároveň v klidné lokalitě. Nejdůležitější jsou ale pro 70 % dotázaných náklady na chod domácnosti. Vyplynulo to z průzkumu NMS Market Research pro Raiffeisen stavební spořitelnu.

Přibližně polovina Čechů považuje za zásadní celkovou velikost nemovitosti. Pro 37 % dotázaných je ideální nemovitost s rozlohou 101 – 200 m2. Dalších 34 % by volilo prostory mezi 71 – 100 m2 a 17 % respondentů chce bydlení do 70 m2. Zbylých 12 % sní o nemovitosti větší než 200 m2.

I přes tento fakt jsou ale neprodávanější byty 2+kk s rozlohou okolo 60 m2. Důvodem jsou ceny nemovitostí a minimální úspory domácností, říká Martin Březina z realitní kanceláře RE/MAX Alfa.

Při výběru nového bydlení je také pro polovinu dotázaných důležitá dopravní dostupnost. Dostatek parkovacích míst je oproti tomu důležitý jen pro 20 % lidí. Celých 41 % dotázaných chce bydlet v místě, kde je dostatek zeleně a pro 37 % jsou zásadní přátelské sousedské vztahy a dobrá občanská vybavenost. Téměř čtvrtina pak klade důraz na to, zda je v blízkosti potenciálního bydliště škola či školka.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).