Hlavní navigace

Češi podceňují pojištění bydlení, téměř čtvrtina neví, co má pojištěno

Sdílet

Pojištění bydlení nemá sjednáno čtvrtina Čechů. A to i přes fakt, že velká část z nich má již osobní zkušenost s vykradením domu či garáže. Vyplynulo to z průzkumu, který realizovala společnost AXA.

Téměř polovina Čechů (47 %) jej neuzavřela proto, že riziko případných škod, které jsou spojené s bydlením, považuje za naprosto minimální. Třetina (33 %) vnímá takové pojištění za zbytečné, nebo jeho cenu za nepřiměřeně vysokou. A 15 % respondentů počítá s tím, že pokud škoda nastane, budou ji hradit z vlastních úspor.

Pojištění bydlení mají nejčastěji sjednané vlastníci rodinných domů, a to ve 33 % případů. Vlastníci bytů tak činí pouze ve 30 % případů. U pronajatého bydlení je to pouhých 13 %. Lidem žijícím v pronajatých bytech ale hrozí stejná rizika, jako při bydlení ve vlastním bytě.

Pokud už Češi nějaké pojištění mají, neznamená to ještě, že přesně ví, co mají pojištěno. Více než 22 % respondentů neví, co přesně má pojištěno v rámci svého bydlení a 6 % nerozlišuje mezi pojištěním nemovitosti a pojištěním domácnosti.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).