Hlavní navigace

Ceny rodinných domů prudce rostou

Sdílet

Arsen Lazarevič 17. 8. 2015

Ceny rodinných domů rostou, důvodem je hospodářské oživení a větší zájem o domy. Alespoň podle statistik největší české developerské společnosti CENTRAL GROUP, která zdražila své rodinné domy kvůli vyšší poptávce průměrně o 9,4 %.

„Trh rodinných domů v Praze a Středočeském kraji je něco zcela jiného, než trh nových bytů. Vedle velkých developerů na něm totiž působí i mnoho menších hráčů a významnou roli hraje také individuální výstavba. To způsobuje, že tento trh podléhá mnohem větším výkyvům, ať už z důvodu daňových změn, aktuálních úrokových sazeb hypoték nebo jen proto, že se na trhu objeví nový projekt a ovlivní celkovou cenovou úroveň,“ říká Dušan Kunovský, předseda představenstva CENTRAL GROUP, a dodává: „Mnohem důležitější zprávou, kterou data potvrzují, je obrovský a stále rostoucí plošný zájem o nové nemovitosti. A to jak o byty, tak o rodinné domy.“

Podle indexu Hypoteční banky však rodinné domy rostou ve druhém čtvrletí jen mírně. Zvýšení bylo o 0,9procentního bodu na hodnotu 107,2. Zatímco v menších obcích je při nákupu starších rodinných domů zájem hlavně o domy v dobrém stavu, v krajských městech se kvůli vyšším cenám poptávají nejvíce domy v horším stavu určené k rekonstrukci, uvedl ředitel nemovitostního odboru Hypoteční banky Petr Němeček.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).