Hlavní navigace

Ceny proudu se mohou za dva roky vyrovnat německým

Sdílet

Jan Spilka 16. 11. 2006

Dle obchodního ředitele společnosti ČEZ Alana Svobody se mohou tuzemské ceny elektrického proudy i vyrovnat cenám, jaké jsou v Německu.

Tuzemské ceny elektřiny stále rychleji konvergují k německým, za jeden až dva roky se secvaknou," řekl včera Svoboda.

Současná cena jedné MWh stojí v Německu kolem 55 euro. Cena v ČR je dnes asi o 30 % nižší. Dle Svobody by se však již příští rok mohla vyhoupnout k 45 korunám za MWh.

Do roku 2009 nepočítám s plným narovnáním cen, ale s výrazným přiblížením. Z dnešního asi třicetiprocentního rozdílu na sedmiprocentní v roce 2009," říká Petr Novák z analytické společnosti Atlantik FT, který je malinko optimističtější.

Zdroj: ČTK

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 11. 2006 10:31

  Martin (neregistrovaný)
  Když už vše ostatní budeme mít drahý jak v Německu, tak kdy se konečně dorovnají i platy?
 • 20. 11. 2006 12:57

  anonymní
  Á, rejpal Radek má opět nejlepší řešení! Češi se flákají a jen si stěžují. Ano, držet hubu a krok, to už tady bylo! Na jedné straně Radku komunismus odsuzujete, na druhou stranu z něj mnohé čerpáte. Pokud však z něj někdo jiný čerpá a uvádí klady (tak jako komunismus nemá jen klady, ale i zápory, tak i ten kapitalismus nemá jen klady, ale i zápory), je špatný, protože na komunismus lze uvádět dle Vás (i když jste to možná nikde nenapsal, ale z Vašich reakcí to jasně crší) pouze zápory a na kapitalismus jen klady.

  Čest svobodě názorů!
 • 20. 11. 2006 13:45

  Radek (neregistrovaný)
  Máte pravdu, nikde jsem to nenapsal a ani to netvrdím. I já vidím nějaké klady "komunismu" - ovšem pouze na ideové bázi. V praxi selhal a selhat (dle mých teoretických i praktických zkušeností) musí vždy... dokud se nezmění lidstvo.

  Bohužel nemohu porovnat Váš názor s Vašimi minulými - nepodepisujete se ani přezdívkou. Copak se za své názory stydíte?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).