Hlavní navigace

MF: Sloučíme daně s veřejným pojištěním

Sdílet

Jan Spilka 16. 11. 2006

Ministerstvo financí připravuje plán, jehož podstatou by bylo sloučení orgánů daňové a celní správy. Tento orgán by vybíral daně i sociální a zdravotní pojištění.

Tento krok by měl přinést zásadní změny jak do státní správy, tak do zjednodušení administrativních úkonů na straně podnikatelů i státu. Určitě tak lze zjednodušit komunikaci občana se státem a zjednodušit daňová přiznání“ říká ministr financí Vlastimil Tlustý.

Zdroj: ČTK, TZ

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 11. 2006 13:08

    Ivana (neregistrovaný)
    Dobrý den,
    Mám výhrady k vybírání pojistného a zvláště k vybírání pokut a penále.2/ Název sociální pojištění je zavádějící a špatné, je potřeba urychleně tento název změnit. Veze se s tím spoustu lidí.Ti co jsou tam zaměstnání ,jen v Praze jsou jich asi 2 tisíce. a na okresech nebo, jak tomu nyní říkají někde okres je, někde není, ale u nás je pořád okresní správa soc. pojištění. Zdravotní pojištění se mi zdá název dobrý, ale proč tedy byly různé zdravotní pojišťovny, mám pocit, že jsou skoro soukromé, nebo se pletu? Penále a pokuty mají děvčata nastavené na počítači a zkuste se podívat kolik lidí končí u soudu a kolik lidí hlavně u toho tak zvaného siciálního pojištění platí a platí a exekutoři vymáhají a vymáhají živnostníkům, kteří tak tak platí nevolnicky sociální pojištění a už ale nezvládají penále a pokuty. A musím se dívat, jak se nám smějí do obličejů, ti co dostávají sociální příspěvky z našeho nevolnicky vybíraného tak zvaného sociálního pojištění..To potom nebudou tyto úřady na okresech a přímo budeme muset jak tady každý měsíc děláme,posílat papíry a peníze do Prahy na ministerstvo? nebo budou zase nové a sloučené?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).