Hlavní navigace

Ceny ojetin rostou. Nejčastěji si je necháváme dovézt z Německa

Gabriela Hájková

Za letošní první půlrok se prodalo 68 % aut českého původu. Ze zahraničních se největší oblibě těší ojetá vozidla z Německa, jejichž podíl se za první pololetí i o 4 % zvýšil. Průměrná cena ojetiny stoupla na 218 tis. Kč. Ačkoli nejoblíbenější jsou stále auta s cenou do 100 tis. Kč, Češi se začali výrazněji zajímat i o dražší použité vozy s cenou nad 350 tis. Kč (+ 7 %). Informace vyplývají ze šetření společnosti Cebia.

Podle výsledné zprávy se dle názoru prodejců ojetých vozidel jejich stav oproti loňsku zlepšil. Podíl prodaných vozů se stavem tachometru do 100 tis. km se meziročně o 2 % snížil, stejně jako podíl vozidel, která mají mít najeto do 200 tis. km. Naopak o 4 % vzrostl podíl aut, která mají stav tachometru vyšší než 200 tis. Kč. Mohlo by to teoreticky znamenat, že klesá počet aut se stočeným tachometrem. Důvodem ale může být i častější dovoz starších aut.

Češi sice trošku ztrácejí zájem o vozy Škoda Octavia (z 13,1 na 9,8 %), přesto se ale jedná o typ, který v porovnání o ostatními pořizovanými ojetinami s přehledem vede. Dále máme v oblibě ještě Škodu Fabia a v popředí zájmu se drží i značky VW a Ford.

Našli jste v článku chybu?