Spočítejte si...

Zavřít

Ceny dovolených půjdou raketově nahoru

Ceny zahraničních dovolených by měly Čechům v příštím roce vzrůst přibližně o 5 až 10 %. Vyplývá to z analýzy společnosti Mag Consulting, podle které je takové zdražení značně pravděpodobné, pokud ČNB bude udržovat korunu na úrovni 27 Kč za euro.

V první rovině se jedná o samostatný nákup zájezdu, do kterého se promítnou ovlivněné ceny ubytování, stravování a dopravy. Druhá rovina zahrnuje celkovou útratu v místě pobytu, která bude o 5 až 7 % vyšší, než tomu bylo doposud, uvedl analytik cestovního ruchu Jaromír Beránek.

Kromě toho si lidé také připlatí na cenách opalovacích krémů či plavek. Tyto produkty jsou totiž dovážené většinou ze zahraničí. Podle Beránka je také krajně nepravděpodobné, že vyšší náklady promítnou cestovní kanceláře do svých marží. Intervence ČNB tak přišla podle něj v nejméně vhodný okamžik: Většina cestovních kanceláří má připravené katalogy na příští rok, které jsou kalkulovány v jiné kurzové realitě a v mnoha případech jsou tyto katalogy v tisku nebo již byly distribuovány zákazníkům, dodal Beránek

Padlo příliš málo bank, tvrdí odborník Od ledna musíte DPH přiznávat pouze elektronicky        
Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz
18. 11. 2013 18:17 Nový

Mno...

Tak tohle mě nechává úplně chladným. Na zahraniční dovolené jsem nebyl už dobrých 30 let nepočítám-li občasné zájezdy za hranice a ani to neplánuji. Ono stačí jak se zdražují ty tuzemáky.

Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
19. 11. 2013 10:45 Nový

spis by me zajimalo

kdyz euro stouplo o 5% proc chteji zvysovat o 5-10%? Se mi libi jak v clanku vysvetluji ze cast nakladu je tady, cast tady, ale pokud se bavime o procentech tak je to jedno kazda cast zdrazi maximalne o 5% pokud je vse zavisle na zahranicni mene, nebo mame novy objev scitat procenta 5% zdrazi to a 3% zdrazi jina vec, dohromady nam to zdrazilo o 8%? :-)))