Spočítejte si...

Zavřít

Centrální banka jmenovala likvidátora MSD. Kdy uvidíte své peníze?

Česká národní banka odejmula Metropolitnímu spořitelnímu družstvu povolení k provozování činnosti družstevní záložny. Nyní jmenovala likvidátora Davida Termera. Tím ale čekání na peníze členů kampeličky nekončí. Likvidátor totiž musí nejprve posoudit situaci v záložně a stanovit postup likvidace. 

Je povinen veřejně oznámit vstup záložny do likvidace a pak zjišťovat její majetek. Ke dni vstupu do likvidace musí také sestavit zahajovací likvidační účetní rozvahu a soupis jmění a to může trvat týdny i měsíce. Pokud likvidátor během tohoto počínání zjistí, že kampelička není schopna dostát svým závazkům, oznámí to České národní bance, která následně aktivuje Fond pojištění vkladů. 

Tento proces může od konečného rozhodnutí o odnětí povolení trvat několik týdnů až měsíců. Například v případě záložny Unibon uplynulo od pravomocného odebrání povolení (8. 3. 2012) do zahájení výplaty vkladů Fondem pojištění vkladů (23. 7. 2012) téměř 5 měsíců, uvedla ve svém prohlášení Česká národní banka.

UPC dostalo milionovou pokutu, klamalo podle ČTÚ zákazníky Držitelé karet MasterCard mohou získat 10% slevu na skipasy        
jarda
jarda (neregistrovaný) ---.bubakov.net
22. 12. 2013 8:06 Nový

Tak to docela lituji

družstevníky. Stejný likvidátor byl jako "nový" jmenován k dokončení likvidace Unibonu. Informace o změně likvidátora z února 2013 je také poslední informací, která se na stránkách Unibonu objevila...