Hlavní navigace

Cena zlata vytvořila nový rekord a i dále by měla růst. Soros přesto varuje

Sdílet

Jiří Hovorka 20. 9. 2010

Cena zlata během minulého týdne překonala svá historická maxima hned dvakrát a současné maximum tak posunula na novou rekordní úroveň 1279,5 USD za unci. Investoři se stále více obávají toho, že množství peněz, které centrální banky po celém světě tisknou již přestává být pod kontrolou. Hledají proto bezpečný přístav a tím je žlutý kov, jehož cena letos stoupla o více než 16 procent, hledá příčinu pokračujícího růstu Michael Klimeš ze společnosti Cyrrus.

Ani nadále není předpokládán obrat. Cena zlata kvůli současné globální ekonomické situaci podle analytiků nadále poroste. Spekuluje se o tom, že se cena již na počátku října tohoto roku bude pohybovat na ceně 1300 USD a v průběhu příštího roku překoná 1500 USD za unci, dodává Klimeš.

Nicméně již delší dobu se hovoří o výrazné bublině, která dříve nebo později praskne. Například světově známý spekulant a finančník George Soros nedávno pověděl, že současné nízké úrovně úrokových sazeb dávají vzniknout novým bublinám a zlato je největší z nich.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).