Spočítejte si...

Zavřít

Cena ropy stoupá. Budeme tankovat za 40 Kč?

Cena severomořské ropy Brent se dostala až na 114 dolarů za barel, což byla nejvyšší hodnota  od května: Hlavními faktory, které způsobují aktuální růst, jsou za prvé opět se obnovující konflikty na Blízkém východě a dále také poměrně dobré vyhlídky na data, která budou zveřejněna z americké ekonomiky, vysvětlil analytik Komerční banky Radek Neuman.  

Dalšími faktory růstu jsou pozitivní data z americké ekonomiky a zprávy ohledně údržby plošin v Severním moři, podle kterých by měla produkce dočasně poklesnout až o pětinu  V podstatě nepanuje jednoznačný názor, kam mohou ceny ropy dostoupat, dodal Neuman.

Pokud se krize na Blízkém východě prohloubí a koruna vůči dolarů bude oslabovat, pak podle analytiků budeme nejspíše tankovat za 40 Kč i za litr.

Fio vylepšila svou aplikaci pro chytré telefony Buřinka chce nabídnout srozumitelnější produtky. První vlaštovkou je úvěr na bydlení        
jv
jv (neregistrovaný) 213.151.77.---
15. 8. 2012 8:36 Nový

Kez by

celé vlákno

byl litr phm aspon za 200+ Kc.

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz
16. 8. 2012 16:48 Nový

Re: Kez by

celé vlákno

No rika, ze stokrat opakovana blbost se stava pravdou. Tak holt jo. Koruna sice vuci dolaru mirne roste , Amerika se stale ekonomicky potapi a celosvetova ekonomika vcetne cinske klesa, ale kdyz holt vsichni tvrdi opak, tak budiz. Pockejme si na podzim, to se krize prohloubi a mozna cena benzinu - svete div se - opet vzroste. Jsou to same bludy a svet je v rukou nekolika malo spekulantu, co stanovuji ceny surovin podle toho, jak se vyspi.