Hlavní navigace

Buřinka chce nabídnout srozumitelnější produtky. První vlaštovkou je úvěr na bydlení

Sdílet

Gabriela Hájková 14. 8. 2012

Stavební spořitelna České spořitelny zareagovala na stesky svých klientů, kteří hledají na trhu jednoduchý produkt. Přišla proto s nezajištěným „Úvěrem od Buřinky“, který začala nabízet v půli prázdnin. 

Klient může podepsat smlouvy, která má formu otázek a odpovědí a obsahuje i stručné shrnutí, už při první návštěvě banky. Produkt mu garantuje zachování výše splátky, jejíž výši si může, spolu s délkou splácení, zvolit sám. Dalším ulehčením pro klienta je možnost zaslat kopie dokladů k doložení účelového použití půjčky přes web spořitelny .

Úvěr je nabízen se sazbou 6,35 % ročně do výše 800 tis. Kč. Klient může úvěr splácet až 18 let. 

Uzavření smlouvy o stavebním spoření probíhá automaticky a spolu s vedením je bez poplatku.

Způsob čerpání si volí klient sám. SSČS na přání klienta buď ihned převede všechny peníze na jeho bankovní účet (lhůta pro doložení účelového čerpání činí 12 měsíců), nebo poukáže peníze na účet klienta oproti dokladům (faktury, kupní smlouva apod.). V žádosti o poskytnutí úvěru si klient může objednat službu zasílání SMS nebo e-mailu k úvěrovým účtům, uvádí zpráva spořitelny.

Za vyřízení úvěru zaplatíte 1 % z výše úvěru, minimálně však 1000 Kč. Měsíční poplatek za správu úvěrového účtu je 59 Kč. Mimořádná splátka je penalizována poplatkem 1 % z mimořádné splátky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).