Hlavní navigace

Cena neomezeného volání spadla až o 70 %

Sdílet

Arsen Lazarevič 7. 8. 2014

Takzvané neomezené tarify, které nabízí bezplatné volání, neomezený počet SMS zpráv a obsahují 1–1,5 GB mobilních dat, jsou stále populárnější: Loňská cenová revoluce značně ovlivnila trh s telekomunikacemi i poptávku Čechů. Zatímco před ní byly ceny neomezených tarifů v cenové hladině 2000 až 2700 korun, což si mohlo dovolit jen minimum lidí, po revoluci klesly ceny až na třetinu své původní hodnoty. V současnosti tak má neomezený tarif na 23 % Čechů, uvedl Pavel Černoch ze společnosti Tarifomat.

Stále více se však uplatňují také balíčky služeb pro celé rodiny nebo firmy, které představují výrazný finanční benefit pro koncového zákazníka: V rezidentním segmentu aktuálně zaznamenáváme poptávku po tomto balíčku v 37 % případů, u business segmentů je podíl až 80%, doplnil Černoch. K tématu také čtěte: mVolání s mBank a Vodafone. Neurazí, ale není pro každého

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 8. 2014 14:04

  Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---

  2000 až 2700 Kč spadly na třetinu, tudíž cca 650 až 900 Kč. Výborně. To, co v zahraničí je běžné za 10 EUR... Opravdu pevně doufám, že se zrušením roamingu bude možné zvolit libovolného operátora v EU a že se rozpoutá skutečná cenová válka po celé Evropě. Akorát se obávám, že si operátoři vylobují něco, co to znemožní.

 • 7. 8. 2014 15:33

  Bob (neregistrovaný) ---.metrostav.cz

  bohužel zrušení roamingu vám moc nepomůže. Leda že by lidem nevadilo že vám budou volat jako do zahraničí

 • 7. 8. 2014 17:31

  Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---

  No to je právě to, v čem nemám úplně jasno - jestli se zavede i zrušení poplatků za přijatý hovor nebo jenom srovnají ceny volání do zahraničí s cenami místního volání...

  Ale dá se očekávat, že takto to fungovat bohužel nebude. Pořád budeme uvázání v kartelu velkých operátorů, kterým se jen horko těžko budou snažit konkurovat virtuálové, z nichž drtivá většina nepřežije a ten zbytek se možná zasadí o to, že donutí velké operátory zlevnit, ale až zlevní a zničí i ten zbytek malých, začnou si s cenama zase dělat, co chtějí.

  A to nemluvím o tom, že virtuální operátoři někde musí ty přeprodávané služby brát, takže ani oni nemůžou velké operátory nijak ohrozit.

 • 7. 8. 2014 15:42

  P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Koho zajimaji sluzby z vyprodeje.

  1.5 GB dat mesicne je smesne, zvlaste s tim nepokrytim. Jenze kdyz se holt leta neinvestovalo do infrastruktury a jen zvastalo o nakladech, jednou se to provalit musi. Proto se vymysleji nesmyslne balicky s daty pomalu po kilobitech, zatimco v zahranici je to trochu jinak.

  Ale to uz se v CR nikdy nezmeni. Zatim tu mame 25x pomalejsi LTE za svetove ceny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).