Spočítejte si...

Zavřít

ČD budou zlevňovat na nevytížených regionálních tratích

České dráhy (ČD) zlevní podle Mladé fronty Dnes (MfD) od března jízdné o 25 až 50 % na některých málo vytížených tratích. Nejvíce se zlevnění má dotknout cestujících ze Středočeského kraje, kde ČD sníží cenu na 13 tratích.

Snažíme se tímto způsobem přilákat cestující na nejméně vytížené tratě, abychom zlepšili jejich ekonomiku a pokud možno na nich uchovali provoz, řekl pro MfD ředitel Odboru regionální dopravy ČD Ivo Toman.

České dráhy předpokládají, že na některých tratích budou chtít kraje kvůli úsporám provoz zastavit. Dříve či později přijde na řadu otázka, zda na takových tatích nemá být doprava zastavena. Pokud však existuje potenciál cestující do vlaků nalákat, je správné to nejdříve prověřit, sdělil MfD Toman.

Pozor na investiční firmu Acrus CZ, nemá potřebnou licenci Vozidel s povinným ručením bylo téměř 7 milionu, klienti si ale připlatí        
Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
25. 2. 2013 11:32 Nový

uz asi rok sem vymenil CD za autobus

celé vlákno

prece jenom dojizdim 90km do prace, a denne snaset to prostredi, vsechno spinave rozmlacene, cekal bych ze rychliky budou na jine urovni, proti tomu je dalkovy autobus doslova luxus.

Holas
Holas (neregistrovaný) ---.slunr.net-connect.cz
25. 2. 2013 22:31 Nový

Re: uz asi rok sem vymenil CD za autobus

celé vlákno

Já udělal opak. Už mě nebavilo se mačkat v stísněném autobuse, nehledě na to, že tam člověk nemůže jít v 99% na wc a čeká na konečnou jak na smilování. Pravidlo, že vlaky jsou špinavé a roztřískané je dávno pryč, taky jsem nevěřil, ale je to fakt. Ve vlaku se můžu se kdykoli projít po chodbičce, v horku si otevřít okno ( autobus je nedýchatelný ), jít na wc ( čistota wc není jako doma, to nelze ani v Německu, ale hoodně se posunula vpřed ) a hlavně, pohodlně se usadit a natáhnout si nohy, o čemž nemůže být v buse ani řeč....