Hlavní navigace

Pozor na investiční firmu Acrus CZ, nemá potřebnou licenci

Sdílet

Arsen Lazarevič 22. 2. 2013

Česká národní banka (ČNB) varuje před firmou Acrus CZ, která se zabývá investicemi do zlata, nemá však k tomu potřebnou licenci. Získávání peněžních prostředků od veřejnosti za účelem jejich společného investování je činností v právním řádu České republiky striktně regulovanou, tato činnost je vyhrazena pouze licencovaným subjektům, které prokázaly splnění požadovaných předpokladů pro takovou činnost, stojí v dokumentu ČNB.

Předseda představenstva Acrus CZ Petr Benk celou věc odmítl komentovat. Nebudeme na to reagovat, uvedl pro on-line deník TÝDEN.CZ předseda představenstva Petr Benk. Celý spor vedeme přes právníky, dodal.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 2. 2013 13:47

  Jirka (neregistrovaný) ---.cust.centrio.cz

  Od kdy je potřeba pro obchod se zlatem licence ČNB? Zákon nic takového neukládá. Ani to není potřeba. Jedná se o klasický nákup a prodej komodit.

 • 26. 2. 2013 17:27

  VM (neregistrovaný) 80.188.60.---

  Dobrý den,
  předpokládám, že hlavním problémem je pravděpodobně zmíněná informace o "společném investování prostředků". Pokud by šlo o obchodní činnost, tedy Vámi zmíněný nákup a prodej komodit, bylo by nejspíš vše v pořádku. Může někdo potvrdit / vyvrátit moji domněnku?

  Předem děkuji.
  Václav Málek
  http://www.top-gold.cz

 • 3. 4. 2013 13:32

  Jirka (neregistrovaný) ---.cust.centrio.cz

  Programy společnosti znám a všechny jsou o nákupu zlata či stříbra. O společné investování nejde v žádném programu. To vyplývá i ze zmíněných webových stránek společnosti. Proto má nechápavá reakce. Někdo v ČNB je zřejmě placen za černou práci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).