Spočítejte si...

Zavřít

Pozor na investiční firmu Acrus CZ, nemá potřebnou licenci

Česká národní banka (ČNB) varuje před firmou Acrus CZ, která se zabývá investicemi do zlata, nemá však k tomu potřebnou licenci. Získávání peněžních prostředků od veřejnosti za účelem jejich společného investování je činností v právním řádu České republiky striktně regulovanou, tato činnost je vyhrazena pouze licencovaným subjektům, které prokázaly splnění požadovaných předpokladů pro takovou činnost, stojí v dokumentu ČNB.

Předseda představenstva Acrus CZ Petr Benk celou věc odmítl komentovat. Nebudeme na to reagovat, uvedl pro on-line deník TÝDEN.CZ předseda představenstva Petr Benk. Celý spor vedeme přes právníky, dodal.

Češi se nechávají manipulovat finančními poradci více než Slováci ČD budou zlevňovat na nevytížených regionálních tratích        
Jirka
Jirka (neregistrovaný) ---.cust.centrio.cz
23. 2. 2013 13:47 Nový

K čemu povolení?

celé vlákno

Od kdy je potřeba pro obchod se zlatem licence ČNB? Zákon nic takového neukládá. Ani to není potřeba. Jedná se o klasický nákup a prodej komodit.

VM
VM (neregistrovaný) 80.188.60.---
26. 2. 2013 17:27 Nový

Re: K čemu povolení?

celé vlákno

Dobrý den,
předpokládám, že hlavním problémem je pravděpodobně zmíněná informace o "společném investování prostředků". Pokud by šlo o obchodní činnost, tedy Vámi zmíněný nákup a prodej komodit, bylo by nejspíš vše v pořádku. Může někdo potvrdit / vyvrátit moji domněnku?

Předem děkuji.
Václav Málek
http://www.top-gold.cz

Jirka
Jirka (neregistrovaný) ---.cust.centrio.cz
3. 4. 2013 13:32 Nový

Re: K čemu povolení?

celé vlákno

Programy společnosti znám a všechny jsou o nákupu zlata či stříbra. O společné investování nejde v žádném programu. To vyplývá i ze zmíněných webových stránek společnosti. Proto má nechápavá reakce. Někdo v ČNB je zřejmě placen za černou práci.