Hlavní navigace

ČBA spustila portál s cvičnými testy pro finanční poradce. Mohou se připravit na zkoušky

Sdílet

Investiční zprostředkovatelé se podle zákona o podnikání na kapitálovém trhu musí podrobit přezkoušení svých znalostí. Povinnost mít zkoušku úspěšně za sebou pro ně bude platit od ledna 2020 a musí ji vykonat u speciálně akreditované instituce. Povinnost se ale týká i zaměstnanců bank a dalších společností, které jednají se zákazníky v rámci poskytování investičních služeb, případně jsou za tyto aktivity odpovědné.

Zkoušku tvoří jedinečně generované testy, v nichž je potřeba správně zodpovědět alespoň 60 % otázek v každé jednotlivé části. Zároveň je nutné splnit podmínku 75% úspěšnosti napříč celým testem.

Připravovat se ale mohou skrze různé cvičné testy. Ty nyní bezplatně zpřístupnila Česká bankovní asociace na portále ČBA Educa. Ty svými parametry odpovídají zkouškovým testům. Cvičné testy jsou generovány na základě stanovených pravidel z platného souboru zkouškových otázek vydaného Českou národní bankou tak, aby každý z nich byl jedinečný stejně jako na samotné zkoušce, říká vedoucí vzdělávacích projektů ČBA, Helena Brychová.

Soubor otázek ČBA připravila společně s Ministerstvem financí. Kromě toho má ČBA akreditaci k provádění odborných zkoušek a první termíny plánuje uskutečnit na podzim roku 2018.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).