Hlavní navigace

Nejvíce lidé podvádí u pojištění vozidel. Neváhají i nafingovat nehodu

Sdílet

Podvodníci si ani v letošním roce nedali pauzu a stále zkouší své triky na pojišťovnu s tím, zda je tentokrát prokoukne, případně jestli vyplatí neoprávněné pojistné plnění. Česká podnikatelská pojišťovna odhalila jen v prvním pololetí roku 2018 pojistné podvody za 14 000 000 Kč.

Nejpočetnější jsou stále podvody spojené s pojištěním vozidel, které tvoří více než polovinu všech prokázaných případů. Nejvíce odhalených podvodů bylo v Ústeckém kraji a v Praze. Mezi nejpoctivější regiony se za sledované období řadí kraj Královéhradecký, Plzeňský a Zlínský.

Detektivové pojišťovny například vyšetřovali pojistnou událost, při které mělo dojít ke střetu luxusního vozidla se zvěří. Na místo byla přivolána policie, která celou nehodu zdokumentovala. Divoké prase, které mělo nehodu způsobit, se však nenašlo. Podle vyjádření řidiče uteklo. Analýza fotodokumentace dopravní nehody prokázala, že jsou některé díly nafoceny vícekrát a jsou vyfoceny i takové díly, které na uvedené vozidlo nepatří. Podle provedené expertízy bylo navíc na zajištěných stopách prokázáno, že srst, která na vozidle zůstala, nepocházela z prasete divokého. Dalším šetřením k okolnostem vzniku nehody se podařilo dokázat, že nehoda byla fingována.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).