Spočítejte si...

Zavřít

Byt za 3,5 milionu v Praze? V centru garsonku, na okraji 3+1

Při koupi bytu mají zájemci svou představu o tom, jaký byt a za jakou cenu by ideálně chtěli koupit. Cena je pro mnoho z nich také limitujícím faktorem, podle kterého se nakonec rozhodují. Ta se ale například v Praze výrazně liší už jen dle jednotlivých částí, či vzdálenosti od centra. Vyplynulo to z monitoringu, který provedla společnost EKOSPOL.


Autor: EKOSPOL

Cena je rozhodujícím kritériem pro všechny kupující. Nicméně velmi často se setkáváme s tím, že klienti mají nereálné představy o tom, co mohou za své peníze dostat. Je to logické, protože pro mnoho lidí jde o první takto velkou investici v životě, prohlásil Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL.

Za částku 3 500 000 Kč si nejmenší byt koupíte na Praze 1 a 2. Pokud nové bydlení hledá dvojice, doporučil bych poohlédnout se raději po Praze 3, 5, 7 či 8, kde mohou za stejné peníze pořídit slušný byt 2+kk. Rodiny s dětmi by se měly zaměřit hlavně na Prahu 4, 9 a 10, přičemž právě na devítce seženou za 3,5 milionu korun vůbec největší byt se třemi pokoji, poznamenal Matyáš Hančl, analytik EKOSPOLU.

Autem na dovolenou? Připravte se na kolony. Kde budou? Akademické tituly už u nás nemají takovou váhu jako dříve