Hlavní navigace

Byt za 3,5 milionu v Praze? V centru garsonku, na okraji 3+1

Sdílet

Při koupi bytu mají zájemci svou představu o tom, jaký byt a za jakou cenu by ideálně chtěli koupit. Cena je pro mnoho z nich také limitujícím faktorem, podle kterého se nakonec rozhodují. Ta se ale například v Praze výrazně liší už jen dle jednotlivých částí, či vzdálenosti od centra. Vyplynulo to z monitoringu, který provedla společnost EKOSPOL.


Autor: EKOSPOL

Cena je rozhodujícím kritériem pro všechny kupující. Nicméně velmi často se setkáváme s tím, že klienti mají nereálné představy o tom, co mohou za své peníze dostat. Je to logické, protože pro mnoho lidí jde o první takto velkou investici v životě, prohlásil Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL.

Za částku 3 500 000 Kč si nejmenší byt koupíte na Praze 1 a 2. Pokud nové bydlení hledá dvojice, doporučil bych poohlédnout se raději po Praze 3, 5, 7 či 8, kde mohou za stejné peníze pořídit slušný byt 2+kk. Rodiny s dětmi by se měly zaměřit hlavně na Prahu 4, 9 a 10, přičemž právě na devítce seženou za 3,5 milionu korun vůbec největší byt se třemi pokoji, poznamenal Matyáš Hančl, analytik EKOSPOLU.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).