Bitcoin znovu výrazně zdražuje. Má ale nějakou skutečnou hodnotu?

Po poklesu bitcoinu na 613 dolarů (přibližně 12 400 Kč) kvůli technickým potížím na největší a nejstarší burze Mt. Gox, znovu tato elektronická měna roste. Nyní aktuální cena dosáhla více než 700 dolarů a míří nadále nahoru.

Podle bývalého šéfa Fedu Alana Greenspana nemá bitcoin žádnou vnitřní hodnotu: Musíte zapojit představivost na maximum, chcete-li se pokusit nějakou hodnotu bitcoinu najít. Já jsem nebyl schopen ji nalézt, někomu jinému se to snad daří, uvedl. Čtěte také: Bitcoin: vkladomat, platby a spekulace. Kam směřuje?

Regulovat Bitcoin chce také Evropský bankovní úřad. Čtěte více: EBA: Bitcoin možná začneme regulovat

Recept na nezaměstnanost? Podpora učnovského vzdělání Českým domácnostem klesl příjem i kupní síla        
Michal_sjx
Michal_sjx (neregistrovaný) ---.cust.centrio.cz
11. 2. 2014 11:38 Nový

Kdyz teda nema hodnotu, tak proc regulace?

Pokud musi pan z FEDu zapojit svou nejvetsi fantazii, aby nalezl nejakou hodnotu (kterou uz stovky tisic lidi naslo), tak nechapu ze reguluji jeho existenci. Pokud nema hodnotu, tak se preci neni ceho bat a neni potreba regulovat. Nebo snad nekdo reguluje penize ze hry "Sazky a dostihy"? Nereguluje, protoze nemaji zadnou hodnotu.

VlK
VlK (neregistrovaný) ---.homecredit.net
11. 2. 2014 12:25 Nový

dolar/euro/koruna

Musíte zapojit představivost na maximum, chcete-li se pokusit nějakou hodnotu dolaru/eura/koruny najít. Já jsem nebyl schopen ji nalézt, někomu jinému se to snad daří.

VirtuálníMěny
VirtuálníMěny (neregistrovaný) 193.179.133.---
11. 2. 2014 15:47 Nový

Redakčně smazáno

17. 2. 2014 23:10 redakčně smazáno, důvod: ***SPAM***