Hlavní navigace

Během prázdnin by mohla elektronika začít zdražovat

Gabriela Hájková

Spotřební elektronika zlevňuje. A to i přes to, že dolar ke koruně dál posiluje. Podle dat Českého statistického úřadu se od loňského prosince do dubna snížily například ceny mobilů průměrně o 5,4 %, ceny televizorů o 5 % a ceny notebooků a počítačů pak skoro o 1 %. Meziročně byly například v dubnu mobily levnější průměrně o pětinu, televizory o desetinu a počítače téměř o 9 %.

Prodejci elektra ale pro ČTK uvedli, že jim začínají docházet zásoby naskladněného levného zboží a během prázdnin by se tak ceny elektroniky měly začít zvyšovat.

Největší zdražení očekáváme v průběhu letošních prázdnin, kdy doprodáme levnější zásoby. Mobilní telefony a počítače tak brzy podraží o 20 až 30 %, u televizí to bude ještě více, 30 až 50 %, řekla ČTK ředitelka českého eshopu Kasa.cz Andrea Čižmářová, podle které skokové zdražení přichází s příchodem nových modelových řad, do kterých už se plně promítl dolar zpevňující proti koruně.

Elektronika by z kurzových důvodů zdražila už dříve, ale prodejci pořád ještě doprodávají staré zásoby a konkurenční prostředí je nutí pracovat jen s minimální marží, uvedl také mluvčí za Euronics Marek Ingr.

Našli jste v článku chybu?