Hlavní navigace

Během prázdnin by mohla elektronika začít zdražovat

Sdílet

Spotřební elektronika zlevňuje. A to i přes to, že dolar ke koruně dál posiluje. Podle dat Českého statistického úřadu se od loňského prosince do dubna snížily například ceny mobilů průměrně o 5,4 %, ceny televizorů o 5 % a ceny notebooků a počítačů pak skoro o 1 %. Meziročně byly například v dubnu mobily levnější průměrně o pětinu, televizory o desetinu a počítače téměř o 9 %.

Prodejci elektra ale pro ČTK uvedli, že jim začínají docházet zásoby naskladněného levného zboží a během prázdnin by se tak ceny elektroniky měly začít zvyšovat.

Největší zdražení očekáváme v průběhu letošních prázdnin, kdy doprodáme levnější zásoby. Mobilní telefony a počítače tak brzy podraží o 20 až 30 %, u televizí to bude ještě více, 30 až 50 %, řekla ČTK ředitelka českého eshopu Kasa.cz Andrea Čižmářová, podle které skokové zdražení přichází s příchodem nových modelových řad, do kterých už se plně promítl dolar zpevňující proti koruně.

Elektronika by z kurzových důvodů zdražila už dříve, ale prodejci pořád ještě doprodávají staré zásoby a konkurenční prostředí je nutí pracovat jen s minimální marží, uvedl také mluvčí za Euronics Marek Ingr.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 6. 2015 11:43

    kolemjdoucí (neregistrovaný) 212.67.76.---

    Jak velké mají prodejci zásoby, že stále ještě prodávají levnější zboží? Kurz dolaru je nad 24 korunami od ledna. To má Kasa půlroční zásoby? Zvláštní, že posledních x let, co jsem u nich nakupoval, vše končilo na "Čekáme na zboží od dodavatele"

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).