Spočítejte si...

Zavřít

Banky vydělaly 64 miliard Kč, nejvíce Česká spořitelna

Bankám a stavebním spořitelnám se na českém trhu většinou velmi dařilo a souhrnný čistý zisk jim stoupl o 11 miliard Kč na 64,3 miliard Kč. Bilanční suma sektoru ke konci roku 2012 vzrostla meziročně o 3 % na 4,63 bilionů Kč. Vyplývá to z dat České národní banky.

Z velkých bank se nejvíce dařilo České spořitelně, která v minulém roce vydělala 16,6 miliard Kč, což byl meziroční nárůst zisku o více než pětinu. Meziročně o zhruba polovinu stoupl loňský zisk Komerční bance a to na 14,2 miliard Kč. Československá obchodní banka zvýšila svůj zisk o 37 % na 15,3 miliard. Největší nárust zisků u bank s aktivity nad  250 miliard Kč zaznamenala UniCredit Bank, které se loni zvýšil čistý zisk o 176 % na 3,16 miliard Kč.

Celkem banky v minulém roce zaměstnávaly 40 308 lidí. Na českém trhu působilo koncem loňského roku celkem 43 bank, poboček zahraničních bank a stavebních spořitelen.

Novela obchodního zákoníku si posvítí na neplatiče faktur Úspory přinášejí spokojenost, tvrdí studie        
Roman
Roman (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
1. 4. 2013 12:21 Nový

Článek o ničem

celé vlákno

Podnikání bank není žádán charita, každý má možnost si banku založit a vydělávat, viz. Kelner. Závist je hnusná vlastnost a zvlášť v česku a takové články rádoby novinářů si můžete strčit za klobouk. Článek totálně o ničem

Jaroslav Novák aura:61
2. 4. 2013 2:04 Nový

Re: Článek o ničem

celé vlákno

Článek jsem po přečtení vaší reakce přečetl ještě třikrát, ale pořád tam nemůžu najít nic o závisti. Já to vidím jako naprosto jasné konstatování faktů, které banky zveřejnily. V čem vy vidíte tu "závist"?