Hlavní navigace

Babiš: učitelé, policisté ani hasiči přidáno nedostanou

Sdílet

David Sillmen 31. 1. 2014

Kdo by se těšil, že nová vláda zvýší platy státním zaměstnancům, učitelům či členům bezpečnostních složek státu, bude zklamán. Ministr financí Andrej Babiš totiž prohlásil, že se přidávat nebude. Myslím si, že to není moc dobrý nápad. My jsme noví a měli bychom nejdříve ukázat, kde budeme šetřit. Všichni kolegové ve vládě chtějí valorizovat, ale my máme jasný program a jasnou koaliční smlouvu, řekl Babiš podle serveru Novinky.cz.

Přinejmenším učitelům se přitom chvíli blýskalo na lepší časy. Ministr školství Marcel Chládek prohlásil, že férový plat učitele by podle něj měl být mezi 28 a 32 tisíci korunami.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 1. 2014 12:57

  vycura\nek (neregistrovaný) 95.80.197.---

  babis si dovolil rict, ze nedostanou pridano, to snad tim, ze nesnasi,nenavidi ty policajty,hasi­ce,prsote prezitek z minulosti a pritomnost ho oslepila,to si muze dovolit jen v cesku, jinde by ho hnali...zalata ukrajina!!!

 • 31. 1. 2014 16:38

  cml11 (neregistrovaný) 62.209.192.---

  Já bych ho za tento výrok naopak pochválil. Mzdové náklady státní správy jsou jednou z těch zásadnějších položek rozpočtu a jelikož náš stát aktuálně žije na dluh, není rozumné zvyšovat náklady, aniž by z nich plynuly minimálně obdobné příjmy. V první řadě je potřeba vrátit se v rozumném časovém horizontu do černých čísel. Teprve pak můžeme začít platit dluhy a časem i sem tam někomu přidat.

 • 1. 2. 2014 13:35

  osobně (neregistrovaný) 91.228.45.---

  takže nevím čemu se jeho státní zaměstnaci, často i zároven voliči diví... celkově vzato je celý státní aparát značně přebujelý a hodný rozsáhlého propouštění...ještě před náborem dalších nových tisíců policajtů Rusnokovým min. vnitra jsme patřili v přepočtu kusu policajta na tisíc obyvatel na čelo žebříčku nejpolicejních zemí světa...to samé ve vězenství atd atd.

 • 3. 2. 2014 19:47

  Mo (neregistrovaný) 91.103.166.---

  Rozpočet je už schválen a počítá s 2% růstem platů všech státních zaměstnanců. Takže dostanou přidáno 2%. A kolik by tedy chtěli ? Ať jdou poděkovat Kalouskovi a Nečasovi, ti snížili mzdy o 10%.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).