Hlavní navigace

Až třetina Čechů hledá novou práci při stávajícím zaměstnání

Sdílet

Třetina Čechů shání práci při současném zaměstnání. Po prázdninách by se toto číslo mělo ještě zvýšit. Někteří totiž právě přes prázdniny práci nehledají, ale plánují začít po dovolené. Léto totiž vnímají jako období, kdy si mohou vše v klidu rozmyslet a vyhodnotit, jak jsou v práci spokojeni, popřípadě co s tím mohou dělat. Vyplynulo to z průzkumu personálně-poradenské společnosti mBlue.

Existují tři období, kdy pozorujeme zvýšený zájem o novou práci. Jer to hned po Novém roce, kdy si lidé dají předsevzetí, že svoji práci změní, na konci jara, kdy některé firmy se zpožděním vyplácejí roční bonusy a pak právě na sklonku léta po návratu z dovolených, říká Zuzana Paulová, autorka výzkumu.

Nejčastějším důvodem, proč respondenti z práce odcházejí, je nespokojenost s vlastní seberealizací a nedostatečný profesní růst. Tento důvod uvedlo 49 % dotázaných. Špatná firemní kultura a podmínky práce motivují k odchodu 33 % Čechů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 8. 2016 12:07

    Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz

    Praha - kde staci delat kancelarskou mys a berete 50, protoze v Praze holt penize jsou a spousta firem tu ma "centraly", takze proste lidi zaplati i za obycejnou praci, kterou muze delat kde kdo.

    Mimo Prahu, kde muzete menit zamestnani jak chcete, ale pokud nemate nejaky uzkoprofilovy job, ze Vas zaplatit musi, protoze nikdo jinej neni, tak Vam daji par korun a nazdar.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).