Hlavní navigace

Aukci o levnější energie vyhrály dvě společnosti. Nabídky rozešlou do konce dubna

Sdílet

Aukce o hromadnou změnu dodavatelů energií, kterou pořádá spotřebitelská organizace dTest, proběhla 8. března 2018. Letošní novinkou jsou však dva vítězové. Jakožto dodavatel elektřiny vyhrála společnost Europe Easy Energy. Na dodávku plynu ale nejnižší cenu nabídla společnost X Energie.

Vzhledem ke stoupajícím cenám na trhu jsme s výsledkem aukce spokojení. Vítězná cena plynu je dokonce nižší než v loňském ročníku. Obě společnosti zároveň splnily námi stanovené podmínky chránící spotřebitele, shrnuje výsledek aukce Martin Černý, ředitel dTestu.

Pokud jste se do kampaně zaregistrovali, dostanete nejpozději do konce dubna 2018 osobní nabídku, ze které se dozvíte, kolik můžete ušetřit, pokud přejdete k vítěznému dodavateli. Následně budete mít několik týdnů na rozmyšlenou.

Pokud se chcete zaregistrovat, stále tak můžete učinit na webových stránkách aukce a získat výpočet úspory pro svou domácnost. Nyní se ale můžete registrovat už jen jako náhradník a počkat, jestli na vás dojde řada poté, co některý z řádně zaregistrovaných klientů odmítne nabídku.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 3. 2018 16:40

  ODBĚRETEL ENERGIE (neregistrovaný) ---.jhcomp.cz

  To jsou asi smlouvy na dobu určitou, EEE asi bude Bohemia Energy a tu druhou společnost neznám, ale asi je to lepší mít u jednoho dodavatele.

 • 15. 3. 2018 16:22

  Mára (neregistrovaný) 188.166.111.---

  Tak vítěze známe, EEE žádné překvapení po předchozích aukcích a X energie, tak na tu jsem zvědavý, teď ještě jaké ceny předvedou. X energie mi je celkem sympatická a mohla by se předvést s dobrou cenou, aby zaujala když za ty tři roky vyhrála nyní poprvé. 

 • 13. 4. 2018 12:20

  Ivoš (neregistrovaný) 46.101.79.---

  Myslím si, že je to dobrá zpráva, já už jsem u XEnergie několikátým rokem a je to dobrý dodavatel v porovnání ke všem ostatním, vedení téhle aukce to pro mě akorát potvrdilo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).