Hlavní navigace

Aplikace Záchranka nově funguje i v ukrajinštině a vietnamštině

Sdílet

Gabriela Hájková 13. 5. 2022

Aplikace Záchranka je od 13. května dostupná i v ukrajinštině a vietnamštině. Dvě nové jazykové verze aplikace vznikly na základě spolupráce s ukrajinskou a vietnamskou komunitou.

Nové jazykové verze mají pomoci zjednodušit komunikaci s operátory linky 155 pro Ukrajince a Vietnamce žijící na území ČR. V obou jazykových verzích je zde možné také vyplnit zdravotní a osobní informace, které pomohou operátorům zdravotních záchranných služeb při identifikaci volajícího. Aplikace nabízí i přehled pohotovostí, pohotovostních lékáren nebo postupy první pomoci.

V současnosti mají aplikaci Záchranka v mobilu skoro dva miliony uživatelů. Záchranné služby přes ní přijaly už sto tisíc tísňových výzev. Kromě České republiky funguje i v dalších třech evropských zemích.

Aplikaci už několik let využíváme i pro lokalizaci některých volajících na tísňovou linku a jako užitečný nástroj se ukazuje i možnost nahlédnout prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu na místo události, díky čemuž získá operátor ještě lepší přehled o situaci, uvedl Petr Kolouch, ředitel Záchranné služby hlavního města Prahy.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).