Hlavní navigace

Aplikace od innogy upozorní na odlišnou spotřebu plynu a navrhne změnu záloh

Sdílet

Gabriela Hájková 10. 10. 2017

Skupina innogy (bývalá RWE) představila novou službu Monitoring spotřeby. Ta má za uživatele automaticky sledovat spotřebu plynu, načítat ji do mobilní aplikace, porovnávat ji s již uhrazenými i do budoucna nastavenými zálohami, a při hrozbě většího nedoplatku nebo přeplatku doporučit změnu záloh. Zákazníka tím upozorní na to, že se jeho současná spotřeba liší od té minulé, ať už v pozitivním či negativním směru.

Monitoring probíhá automaticky. Zákazník si na mobilu nebo tabletu může průběžně kontrolovat, jak na tom se spotřebou je.

Základními kameny nové služby jsou senzor, instalovaný na plynoměr, a mobilní aplikace innosvět. Senzor denně odesílá data do aplikace, která porovnává získaná data o skutečné spotřebě s již zaplacenými zálohami i jejich předpisem až do data nejbližšího vyúčtování, popsal obchodní ředitel innogy Tomáš Varcop s tím, že výsledkem je vyčíslení předpokládaného přeplatku nebo nedoplatku. Pokud přesáhne tisíc korun, innogy zákazníkovi navrhne změnit si výši záloh.

Senzor na plynoměr bude innogy zákazníkům pronajímat. Cenu pronájmu bude firma účtovat v rámci měsíčních záloh. Pro začátek prodeje služby innogy stanovila akční cenu pronájmu na 35 korun měsíčně. Cena pronájmu zahrnuje i montáž senzoru a datovou konektivitu.

Zařízení funguje v bezdrátové síti Sigfox operátora SimpleCell, která by měla pokrývat podle zprávy innogy přes 90 % české populace.

Ke všem funkcím aplikace innosvět mají přístup pouze zákazníci innogy. K registraci musíte znát kód odběrného místa (EIC/EAN), datum narození a číslo na mobil nebo email. Aplikace ověří tyto údaje v systému a pokud souhlasí, odešle zpět registrační heslo a nabídne registrovaná odběrná místa. Zákazníkům innogy aplikace zobrazuje pomocí křivek v grafu spotřebu (m3) nebo náklady (Kč). innosvět vykresluje celkem tři křivky – pro minulé období (pokud máte u innogy historii), aktuální naměřené údaje a odhad do konce fakturačního období. Pod grafem se zobrazuje informace o předpokládané výši nedoplatku nebo přeplatku.

Samotná aplikace je volně ke stažení v obchodu Google Play nebo AppStore i pro neklienty. Spotřebu plynu nebo elektřiny je pak možné zadávat ručně a uživatel vidí výši a křivku spotřeby. Aplikace v tomto módu funguje vlastně jen jako zápisník a evidence spotřeby bez predikce výše přeplatku či nedoplatku.

Zdroj: youtube profil skupiny innogy

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 10. 2017 23:58

    Hu (neregistrovaný) 77.236.209.---

    Doba pokročila a vyžaduje si zavádět a instalovat možnost vzdáleného odečtu, ale to je drahé!!Co to zaobalit appkou a nechat si to zaplatit samotnými zákazníky. Když se to hezky podá,tak budou mít ještě radost, že nám to zaplatí.... :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).