Hlavní navigace

Projekt Kolínská klíčenka spustí nové funkce. Edukační aplikaci a zdravotní knížku

Sdílet

Multifunkční klíčenka pro žáky základních škol v Kolíně získá nové funkce. Těmi bude edukační aplikace a zdravotní knížka. Vyplynulo to z informací společnosti Mastercard.

Kolínská klíčenka je od školního roku 2017/2018 v pilotním provozu a v současné době ji využívají žáci 6. třídy základní školy v Kolíně. Tam jim slouží jako elektronický zámek, identifikační průkazka, školní jízdenka v MHD a je možné ji aktivovat také jako platební kartu.

Edukační aplikace bude v provozu pro interaktivní tabule a je určena pro výuku na druhém stupni základních škol. Výukové materiály a proškolení budou pro školy, které se do projektu zapojí, bezplatné.

Další rozvoj chystá projekt v oblasti zdravotnictví. V budoucnu bude klíčenka doplněna i o lékařské záznamy. Elektronická zdravotní knížka bude plnit funkci zabezpečeného souhrnu zdravotních informací o pacientovi, který je přístupný prostřednictvím webového portálu nebo mobilní aplikace. Pro žáky v Kolíně bude Zdravel bez poplatku. Systém umožňuje plánování zdravotních prohlídek, nastavení upozornění na termín vyšetření či užívání léků.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).