Hlavní navigace

Antimonopolní úřad si posvítí na Student Agency

Sdílet

Radek Luzar 22. 5. 2007

Antimonopolní úřad chce zjistit, zda autobusová společnost Student Agency nezneužívá své dominance. Firma nabízí některé jízdenky do svých žlutých autobusů za podnákladové ceny, například i za korunu. Takové jednání může poškozovat trh, podle dosavadních informací úřadu ale nelze o zneužití dominance hovořit, protože firma na českém trhu nemá dominantní podíl, sdělil dnes ČTK předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Martin Pecina. Také majitel firmy Radim Jančura podezření odmítá.

Zdroj: ČTK

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 5. 2007 10:18

  Radim Nevyhosteny
  Monopol by mohl vzniknout na trase Liberec - Praha. myslím, že už je to v současné době jediný dopravce, který poskytuje autobusové spojení mezi těmito dvěma lokalitami.
 • 22. 5. 2007 14:00

  LBC (neregistrovaný)
  vždyť tam ještě jezdí ČSAD. Většinou ale jen 1x denně.
  Student Agency je bohužel obsazen už dlouho před odjezdem, pokud se rozhodnete jet do Prahy (nebo opačným směrem) na poslední chvíli (nebo vás tam zaměstnavatel pošle na služebku a měsíc o ní ví, ale vy ne ...) tak máte smůlu.
  A ještě můžete cestovat vlakem. Tuhle v Autosalonu na Primě dokazovali, jak je výhodné cestovat s ČD Pendolinem z Prahy do Ostravy, tak bych měl pro ně jeden cestovatelský protipól s ČD: Liberec - Praha ráno: s přestupem v Turnově za 162 CZK, 140 km a 2:36 hod. jízdy anebo s přestupem v Ústí nad Labem za 250 CZK, 219 km a 3:57 hod. jízdy. Student Agency jede 96 km hoďku, autem se to dá zvládnout za 3/4 hoďky. To jsou rozdíly ve spojení dvou dnes již krajských měst ...
  Nutno ještě podotknout, že Student Agency v době začátků jezdila ob spoj až do nebo z Ruzyně, ale toto v tichosti zrušili.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).