Hlavní navigace

Alza.cz začíná doručovat do zaparkovaných aut, služba je ale jen pro vybrané modely

Sdílet

Veronika Němcová 26. 8. 2021

Alza.cz začíná doručovat objednávky do kufrů aut. Službu pod názvem Doručení do mého automobilu mohou využívat registrovaní zákazníci e-shopu, kteří vlastní auto značky Škoda vyrobený v roce 2019 nebo později, s výjimkou vozů Enyaq iV, Kamiq a Scala. U nich bude podle Alzy služba zpřístupněna později.

Abyste službu mohli využívat, musíte mít kromě toho správného vozu také aplikaci MyŠKODA a v ní aktivovaný balíček Care Connect a funkci Vzdáleného Odemknutí/ Zamknutí.

Alza.cz doručuje zásilky do zaparkovaných aut.
Autor: Alza.cz a.s.

Alza.cz doručuje zásilky do zaparkovaných aut.

Po propojení se zákaznickým účtem na Alza.cz pak při objednávce v košíku zaškrtnete možnost doručit do mého automobilu a zvolit den, čas a přibližnou adresu, kde bude auto parkovat. Kurýr pak může v daný čas jedinkrát odemknout příslušné auto pro doručení zásilky. Cena za doručení je 149 Kč. V testovacím režimu mohou zákazníci po omezenou dobu první doručení vyzkoušet zdarma, uvedla Alza.

Doručení do vozu je možné v lokalitách obsluhovaných vlastní dopravou e-shopu dopravou AlzaExpres (v Praze a přilehlém okolí). Vozidlo musí být zaparkované na veřejně dostupném místě a nesmí být skryté před mobilním signálem (například v podzemní garáži), aby jej bylo možné odemknout. Alza takto neumožňuje doručit pouze nadměrné zboží. Zákazník by však vždy měl zvážit, jak zaplněný je kufr jeho vozidla a zda se do něj objednávka vejde, uvedla mluvčí Alzy Daniela Chovancová.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).