Hlavní navigace

Aktualizace pojistné smlouvy je čas od času potřeba všude. Češi to ale zanedbávají

Sdílet

Řada lidí podepíše pojistnou smlouvu na svou nemovitost a na mnoho dalších let tím považuje věc za uzavřenou. To se týká pojištění nemovitosti i domácnosti. Absence aktualizace pojistné smlouvy v sobě ale skrývá riziko. Časem totiž nastavené pojistné částky nemusí stačit na pokrytí případných škod.

V některých případech se dokonce lidé zabývají pojištěním až ve chvíli, kdy se jim nebo jejich blízkým stane nějaká událost. Dokonce se stává, že se ptají, zda není nějaká možnost udělat pojištění zpětně, což samozřejmě nelze, konstatuje Radka Čejková, jednatelka společnosti M&M Reality. Důvody, proč si neuzavřeli pojistku dříve, bývají různé. Nejčastěji se ale jedná o neznalost možností v pojištění a také snahu šetřit.

Při výběru pojištění je ideální udělat si porovnání alespoň tří nabídek různých pojišťoven. Některé totiž nabízí balíčkové produkty, jinde si můžete vybrat jednotlivá rizika sami. A i výše pojistných limitů se liší.

Každé pojištění je však potřeba aktualizovat. Špatně odhadnutou hodnotou majetku dochází k takzvanému podpojištění, jehož důsledkem je krácení pojistného plnění. Další rizika představuje neaktuální pojistná smlouva, která nezohledňuje zhodnocení domácnosti, ke kterému od jejího uzavření došlo.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).