Spočítejte si...

Zavřít

Air Bank spustila nový způsob potvrzování příkazů v mobilní aplikaci

V pátek 26. srpna 2016 spustila Air Bank nový způsob potvrzování v mobilní aplikaci. Bude stačit pouze potvrzení kliknutím na příslušné tlačítko. Nebudete tak muset používat potvrzování přes SMS kódy. Nově takto můžete potvrzovat:

  • jednorázové platby,
  • pravidelné platby,
  • přihlášení k účtu,
  • kód pro výběry u společnosti SAZKA,
  • ukázání PIN kódu k platební kartě.

Abyste tuto službu mohli využívat, je nutné si ji nejdříve nastavit. Nastavení se liší dle toho, zda již máte mobilní aplikaci nainstalovanou, či nikoli.

K používání potvrzování výše uvedených služeb je nutné mít v mobilním telefonu nainstalovanou aplikaci ve verzi alespoň 2.7.0. Pokud máte nastaveny automatické aktualizace, nemusíte již nic nastavovat. Mobilní aplikace se sama aktualizuje a vy můžete potvrzování začít využívat. Jestliže máte aktualizace zakázané, je nutné aplikaci zaktualizovat ručně. Následně se přihlásíte do internetového bankovnictví a přejdete do části Nastavení – Zabezpečení – Podepisování. Zde vyberete nový způsob podepisování, a sice pomocí mobilní aplikace. Vyberete si, pro jaké zařízení chcete tuto možnost aktivovat a následně ji pro příslušné zařízení aktivujete.

V případě, že mobilní aplikaci nepoužíváte, je potřeba v záložce Podepisování zvolit možnost Zaregistrovat aplikaci. Po jejím zaregistrování následně vyberete, pro jaká zařízení chcete tuto službu povolit.

40 % Čechů se obává, že si kvůli EET připlatí v restauraci Češi platí téměř nejvyšší sociální pojištění. O jeho výši se ale příliš nezajímají        
qwertz
qwertz (neregistrovaný) ---.kundenserver.de
29. 8. 2016 8:47 Nový

klíčová otázka

celé vlákno

klíčová otázka je zda lze aplikaci povolit pouze tuto potvrzovací funkci a zakázat jakékoli ovládání účtu (Smartbanking).

Jestli to ovšem znamená, že pro toto vylepšení dvoufaktorové autentizace IB je potřeba zbourat zabezpečení účtu zprovozněním smartbankingu (kde dvoufaktorová autentizace nezávislými kanály neexistuje), pak je to další z úsměvných pokusů Airbank o bezpečnost

Tomáš Marný aura:10
29. 8. 2016 8:56 Nový

Re: klíčová otázka

celé vlákno

Miluju lidi, kteří ví o problému úplný dreck, to jim ovšem nevadí kydat špínu na něco, o čem ví akorát ten dreck.

Takže:

1) Každé mobilní zařízení lze nastavit na aktivní operace nebo jen na pasivní prohlížení

2) U zařízení s aktivními operacemi lze nastavit potvrzování operací

Ovšem chápu, že je to ukryto v hlubinách menu, takže to každý nedá, že...

qwertz
qwertz (neregistrovaný) ---.clienthosting.fr
29. 8. 2016 9:04 Nový

Re: klíčová otázka

celé vlákno

Slovo "otázka" je dokonce i v titulku, bohužel pro některé Ynteligenty je to zdá se stále nedostačující.

S touto pseudobankou jsem se již rozloučil, není proto možné aplikaci vyzkoušet. Z toho co zde tvrdíte jednoznačně vyplývá, že pro nové potvrzování transakcí v IB je potřeba povolit v aplikaci aktivní operace. V tom případě se AB opět podařilo degradovat bezpečnost IB s OOB autentizací instalací Smartbankingu, kde OOB z principu nemůže existovat.

Lemming
Lemming (neregistrovaný) 193.165.169.---
29. 8. 2016 17:43 Nový

Re: klíčová otázka

celé vlákno

Tomáš to píše špatně, pro potvrzování operací je možné používat i zařízení které má aktivní operace zakázané, právě jsem to vyzkoušel.

qwertz
qwertz (neregistrovaný) ---.kundenserver.de
30. 8. 2016 6:42 Nový

Re: klíčová otázka

celé vlákno

Výborně. Děkuji za odpověď. V tom případě to implementovali správně.

Ramesse II.
Ramesse II. (neregistrovaný) 185.153.195.---
29. 8. 2016 13:45 Nový

Dobrá vychytávka

Tohle je super vychytávka, což se mi na Airbank líbí, že vymýšlí a zkouší nové věci. Ne vše je samozřejmě pro všechny, třeba Šanon mě nějak nezaujal, tohle naopak zase ano - je to pohodlnější než přepisovat šestimístný kód ze SMS. Funguje to i offline, což v článku chybí nebo jsem to přehlédl.