Hlavní navigace

Air Bank klesl zisk o 12 % na 281 milionů Kč

Sdílet

Veronika Němcová 12. 5. 2021

Air Bank v prvním čtvrtletí letošního roku klesl zisk o 12 % na 281 milionů Kč. Za propadem podle banky stojí především pokles výnosů způsobený nižší úrovní tržních úrokových sazeb. Čisté výnosy očištěné o úvěrové ztráty klesly o 4 % na 768,1 milionu Kč.

Banka poskytla meziročně o 2 % více úvěrů za 59,3 miliardy Kč. Dařilo se jí získávat také nové klienty, kerých bylo meziročně o 8 % více a na konci března tak Air Bank měla 876 890 klientů. Počet běžných účtů se navýšil o 9 % na 999 369. Také počet spořicích účtů vzrostl o 9 %, a to na 563 628. Objem vkladů na běžných a spořicích účtech meziročně vzrostl o 17 % na 129,8 miliardy Kč. 

Přes pokračující pandemickou situaci, která měla v prvním čtvrtletí stále vliv na českou ekonomiku, se nám meziročně dál dařilo navyšovat počet klientů i objem poskytnutých úvěrů. Zejména v oblasti hypoték jsme od začátku roku zaznamenali naše historicky největší prodeje. První čtvrtletí bylo v Air Bank také ve znamení spuštění zcela nových inovativních služeb, mezi které se řadí například bankovní identita nebo první hlasové ovládání bankovní aplikace v českém jazyce, říká generální ředitel Air Bank Michal Strcula

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).