ČSOB začala od 1. května využívat služeb start-upu Pointee. Banka odhaduje, že díky tomu zrychlí a zefektivní své robotizované procesy o 30 %.
Pointee je softwarová platforma, která díky umělé inteligenci a datové vědě pomáhá optimalizovat procesy, zvyšovat produktivitu a snižovat tím provozní náklady. Na základě reálných dat automaticky nachází silná a slabá místa robotizovaných procesů a doporučuje kroky pro jejich zlepšení, čímž pomáhá se snižováním nákladů firem.
Start-up úspěšně prošel akceleračním programem Start it @ČSOB, který od roku 2018 nabízí poradenství a mentoring začínajícím inovativním firmám.
Zabývám se procesní optimalizací přes 15 let a Pointee představilo nejlepší nástroj na řízení procesů, jaký jsem za celou tu dobu viděla. Podařilo se jim propojit tradiční svět zlepšování procesů s moderními technologiemi na bázi robotů a doplnit je perfektní vizualizací. Řešení českého startupu je natolik zajímavé, že ho v tuto chvíli představujeme do Belgie naší mateřské společnosti i dalším firmám ve skupině,
uvedla výkonná ředitelka Zpracování operací a nákupu ČSOB Denisa Škantová.