Absolventi si stále hůře hledají práci, mluví se o ztracené generaci

Absolventi středních a vysokých škol si stále hůře hledají práci. Podle dat serveru Profesia.cz bylo v minulých 12 měsících pro absolventy středních škol vhodných 11 % veškerých pozic na serveru, o rok předtím to však bylo 13 %. Pro absolventy vysokých škol II. stupně je šancí v současné době ještě méně (9 % všech nabídek). O rok dříve však tento podíl dosahoval 11 %.

Počet absolventů vysokých škol se přitom od roku 2001 zdvojnásobil a nyní dosahuje úrovně 400 000.Pracovní trh nezvládá absorbovat velký nárůst absolventů nejen v České republice, celosvětově se mluví o ztracené generaci mladých lidí, kteří neměli šanci se zaměstnat. Kromě počtu je velkým problémem nesoulad ve studijních oborech a potřebách trhu práce. Evropa volá po technických oborech, stárnutím populace bude i velká poptávka po sociální a zdravotní péči, řekla Kateřina Jaroňová z pracovního portálu Profesia.cz. K tématu čtěte také: Socialismus v Evropě vytváří ztracenou generaci

Bez referencí na e-shopech nenakupujeme GE Money Bank nabízí nově Offsetovou hypotéku        
P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
20. 5. 2013 10:08 Nový

Zvysujte si kvalifikaci !

celé vlákno

Odevsad se stale dokola papouskuje, jak si lide maji zvysit kvalifikaci, protoze tim pak pry doashnou vyssi mzdy, aby meli na predrazene sluzby a vyrobky v CR. A kdyz tak ucini, zjisti ze pro ne zadna prace stejne neni.

Absolventi mozna najdou "uplatneni" v otrokarskych pracovnich agenturach (ktere sice porusuji kde co, ale to v CR nevadi). Pekne na ZL bez dovolene ci nemocenske. Ale ve stejne nesvobodnem rezimu jako nevolnik zamestnanec.

"Žijeme v nádherné době, přijďte se o tom přesvědčit i vy"
http://www.podnikatel.cz/clanky/zijeme-v-nadherne-dobe-prijdte-se-o-tom-presvedcit-i-vy/

:-)))))))

Méďa Béďa
Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.uniqa.cz
20. 5. 2013 11:01 Nový

Re: Zvysujte si kvalifikaci !

celé vlákno

Njn, když dnešní vysokoškoláci jsou s bídou na úrovni maturantů před 25 léty... A co by taky měli dělat absolventi různých společenských věd a podobných hrůz jiného, než u pásu ;-).

Mo
Mo (neregistrovaný) ---.214.broadband7.iol.cz
20. 5. 2013 12:18 Nový

To není ztracená, ale postižená generace.

celé vlákno

Postižena zejména návratem do kapitalismu a manipulacemi médií.
Hlavně že před 3 lety věděli ci je správné a koho mají volit. Dokonce o tom mnohdy úspěšně přesvědčili i starou generaci. No a výsledky své volby začínají pociťovat i na sobě. Ono kromě postižených jsou touto politikou zasažení nejvíce mladé rodiny s dětmi (dřívější studenti) a pak stará generace, které už tak hladové důchody dnes už ani nestačí na trošku slušné dožití. Vůbec je nelitujme, mají co chtěli. Teď musí 4 roky vydržet a pak mají šanci to změnit. Ovšem už si zvykli, takže živit se prací a vytvářením hodnot je už dnes nikdo nedonutí.

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz
20. 5. 2013 12:28 Nový

Re: To není ztracená, ale postižená generace.

celé vlákno

Nu, nemyslím, že je to až zase tak špatné. Kdo je dobrý, opravdu dobrý, má šanci. Problém je ale v tom, že těch skutečně dobrých je málo. A pak je tu druhý problém, nikdo nechce ty dobré hlavně dobře zaplatit. Evropa stále volá po technických oborech, ale platy techniků nejsou nic moc, stále výrazně pokulhávají za platy lékařů, právníků a dalších specializací, kterých je podle mě už docela dost. Až bude mít technický inženýr nástupní plat 40 a po roce 60 tisíc, pak to bude o něčem jiném. Do té doby nikdo nebude zbytečně makat pro zahraniční firmy za pár babek.

P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
20. 5. 2013 12:52 Nový

Re: To není ztracená, ale postižená generace.

celé vlákno

Ano, dokud ma technik zlomek toho co manager ktery nema prakticky za nic zodpovednost, nelze se tomu stavu divit.