Hlavní navigace

Články související se subjektem Generali Pojišťovna a.s.

Dana Binderová, Generali: pojištění odpovědnosti by mělo být nutností

Zimní sporty jsou každoroční oblíbenou aktivitou mnoha Čechů. Oblast pojištění ale někteří značně podceňují. Pak mohou být rozčarováni, když se stane nehoda a oni nemají žádné pojištění, nebo jej mají sjednané špatně. Jak tedy vybírat?

Doba čtení: 9 minut

Jak probíhá v praxi komunikace s pojišťovnou přes Facebook a chat?

Využíváte ke komunikaci s pojišťovnou například chat? Podívejte se, jak to vypadá v zákulisí. Možná si někdy chatujete s operátorem, který leží doma v posteli v rámci home office.

29. 11. 2018 0:00
Doba čtení: 12 minut

To nejlepší z poradny: co když viník ujede od nehody nebo jezdíte víc v zahraničí?

Pojištění mohou být někdy komplikovaná. Návštěvníci Měšce proto měli možnost se odborníka na autopojištění vyptat na situace, které jim nebyly jasné, nebo byly nějakým způsobem specifické, a nenašli na ně odpovědi.

Doba čtení: 12 minut

Kdy se vám (ne)vyplatí přepojišťovat pojistnou smlouvu?

V některých situacích může být přepojišťování výhodou i pro vás. Jindy tím ale spíše trpíte. Jak poznat rozdíl a kdy se přepojištění smlouvy vyhnout? Jaké jsou důvody, proč přepojišťovat? Jaké jsou možnosti při potřebě změnit smlouvu?

Doba čtení: 6 minut

Asistenční služby: pojištění, které funguje a je za pár korun

Znáte tzv. žluté anděly na cestách? Také pojišťovny mají své asistenční služby. Stojí pár korun, ale ušetří vám tisícovky. Potvrdí vám to každý motorista, který si někdy musel platit pomoc ze svého.

Doba čtení: 8 minut

Produktové novinky v červnu: cestovko se slevou, půjčky přes mobil a karty ze zlata

Doba dovolených je tu a někde pořídíte cestovní pojištění i s 20% slevou. Banky inovují a půjčky už si sjednáte i čistě přes mobil. A kdybyste chtěli něco vyloženě extra, můžete si zažádat o kartu z pravého zlata.

Doba čtení: 18 minut

Produktové novinky v březnu: videochat s lékařem a bezplatná škola investování

Pojišťovny zavádějí možnost chatu s lékařem v případě nutnosti. Některé pobočky bank se uzavřou, ale banky digitalizují, a tak už dnes spoustu věcí vyřídíte online. Co ještě přinesl finanční svět v březnu?

Doba čtení: 20 minut

„Chceme zahltit úřady, aby konečně něco dělaly,“ říkají strůjci honu na pojišťovny

Dostaňte zpět peníze z nevýhodných smluv investičního životního pojištění, radí poškození klienti pojišťoven. Začněte dělat svoji práci pořádně, ukazuje mezi řádky finanční arbitr pojišťovnám. Jenže o co v tomto sporu vlastně jde?

Doba čtení: 36 minut

Jezdíte rádi na hory? Jestli jste moc vysoko, cestovní pojištění vám neplatí

Podmínky pojišťoven se často liší. Zatímco jedna vám uhradí náklady na horskou službu i pátrání, ať se zraníte kdekoli, jiná bude řešit, jestli jste zranění, jestli se nacházíte v nízké výšce nad mořem apod.

Doba čtení: 7 minut

Řidiči, co taxikaří bez licence, ušetří. Na povinném ručení i několik desítek tisíc

Taxislužbu už u nás neprovozují jen klasické taxíky. Moderní aplikace, kdy si auto přivoláte jedním klikem, jsou trnem v oku taxikářům. Není ale divu, že se zlobí. Na nákladech totiž tito lidé ušetří i desetitisíce ročně.

Doba čtení: 5 minut

Finanční produktové novinky v říjnu: rychlejší převody i pomoc v žalu

Stále více pojišťoven přistupuje k nové segmentaci u autopojištění. Banky digitalizují a spouštějí svá API. Novinkou je také mnoho mobilních či online aplikací a chatů. Souhrn finančních produktových novinek za říjen 2017.

Doba čtení: 20 minut

Jak se liší ceny u povinného ručení s bonusy a bez bonusů?

S nárokem na bonus cena povinného ručení dramaticky klesá. A naopak – s nulovým bonusem můžete platit cenu i trojnásobnou. Ovšem pozor, záleží i na výběru pojišťovny. Co jedna nabízí za 6000 Kč, za to u jiné zaplatíte i 12 000 Kč.

Doba čtení: 6 minut

Hlášení pojistné události online? Bez omezení to umí jen pár pojišťoven

Hlášení pojistné události online má v nabídce většina pojišťoven. A také většina má tuto možnost otevřenou jen pro některé druhy pojištění. Výjimky se však najdou, existují i pojišťovny, kde online nahlásíte jakoukoli škodu z jimi prodávaného pojištění.

20. 6. 2017 0:00
Doba čtení: 6 minut

Jak se pojistit proti vandalismu na autě a na domu?

Zničili vám fasádu nebo posprejovali auto? Pojištění vandalství a sprejerství tyto škody kryje. Dozvíte se, jak funguje v praxi a co je potřeba pro plnění z pojištění udělat.

Doba čtení: 5 minut

Riziko ušlého nájmu si můžete pojistit, ale samostatně to nejde

Pronajímáte nemovitost, ale z nějakého důvodu o nájemníka přijdete. S ním odcházejí i příjmy a vznikají vám náklady. Pojištěním ušlého nájmu se dopady dají zmírnit.

Doba čtení: 6 minut

Pojistné podvody lákají ke snadným penězům. Ale s velkým rizikem

Fiktivní umrzlé kočky, fiktivní zranění, ale i chuť vydělat na nemocných příbuzných. Snaha získat naoko lehce peníze, „když se to správně podá“, láká lidi k podvodům.

Doba čtení: 7 minut

Za odtah auta zaplatíte klidně přes 5000, ale jde to i zadarmo

Za pomoc na cestě nemusíte platit, ale možná to ani nevíte. Zmapovali jsme, co máte v ceně základních asistenčních služeb k povinnému ručení a co vás bude stát jiná pomoc.

Doba čtení: 8 minut

Pojišťovny zvýšily limity, do ciziny vás pojistí i neomezeně

Pokud chcete mít klid, rozdíl mezi levným pojištěním a na neomezenou částku není už výrazný. Tři pojišťovny vás pojistí na léčebné výlohy i bez limitu. Šetřit na pojistném tak není třeba.

Doba čtení: 14 minut

Pojistka na blbost: kdo vám ji sjedná a kolik to stojí?

Některá pojišťovna uzná i škodu, kterou někomu způsobil váš příbuzný. Jiné neuznají škodu, kterou způsobilo vaše 20leté dítě, i když s vámi žije, protože již nestuduje.

Doba čtení: 11 minut

Pojištění jízdních kol: spousta výjimek a povinnost

Co musíte všechno splnit, abyste dostali od pojišťovny dostali peníze za ukradené kolo? Podívali jsme se do pojistných podmínek.

Doba čtení: 16 minut

Kde vám životní pojištění kryje i riziko terorismu?

Důvod vašeho úrazu, smrti či invalidity si nevyberete. Některé pojišťovny si však vybírají, zda proti takovým rizikům pojišťují, nebo ne.

16. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Cestovní pojištění k platebním kartám (PŘEHLED)

Cestovní pojištění si nemusíte vždy sjednávat samostatně ve chvíli, kdy se chystáte na dovolenou. Často jej můžete mít i jako součást platební karty. A nemusí být vůbec špatné.

Doba čtení: 20 minut

Kde se můžete pojistit proti terorismu?

Vycestujete do zahraničí a proti všem plánům zde proběhne teroristický útok. Které pojišťovny vám odmítnou plnit?

Doba čtení: 5 minut

Zelená karta – kde neplatí povinné ručení?

Zelená karta je mezinárodním dokladem o platném pojištění odpovědnosti, neplatí vám ale všude. Před cestou do ciziny se na ni raději podívejte. Nově však může platit i pro Ázerbájdžán.

Doba čtení: 5 minut

Pojišťovny tlačí do životka, přestože rizikovka je levnější

Chtěli jsme běžné rizikové komerční zdravotní pojištění pro OSVČ. Některé pojišťovny nám ale místo toho nabízely ještě výhodnější produkty. Tedy jak pro koho.

Doba čtení: 8 minut

„Svobodnému“ povinnému ručení je 16 let. Umí jej jen 13 pojišťoven

V roce 2000 nastal konec monopolu v poskytování povinného ručení. Původně pevné ceny pojistného jsou plně smluvní a výše pojistného se tak liší i o tisíce korun ročně.

Doba čtení: 5 minut

Na co si dát pozor při pojištění pracovní neschopnosti?

Nemoc si nevybírá a čas od času skolí každého. Co když je to ale dlouhodobější a nemůžeme si dovolit, aby nám vypadl příjem?

Doba čtení: 11 minut

Neplaťte za pomoc v nouzi. Asistenci nabízejí banky i energetické firmy

Není nad odborníka v rodině nebo dobré přátele. Ale pokud to štěstí nemáte, nemusíte za pomoc v nouzi platit. Stačí mít vhodné asistenční služby. A možná, že je už dávno máte, jen o tom nevíte.

14. 12. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Jak na pojištění právní ochrany?

Potřebujete právníka a nechcete za něj platit tisíce korun? Využijte pojištění právní ochrany. Máme pro vás porovnání.

Doba čtení: 9 minut

Střední Evropa si udržela růst

Střední Evropa si ve 3. čtvrtletí udržela solidní růst HDP: region v prvních třech čtvrtletí letošního roku profitoval.

13. 11. 2015 12:07
Doba čtení: 3 minuty