Hlavní navigace

Články související se subjektem ERGO pojišťovna, a.s.

Jezdíte rádi na hory? Jestli jste moc vysoko, cestovní pojištění vám neplatí

Podmínky pojišťoven se často liší. Zatímco jedna vám uhradí náklady na horskou službu i pátrání, ať se zraníte kdekoli, jiná bude řešit, jestli jste zranění, jestli se nacházíte v nízké výšce nad mořem apod.

Doba čtení: 7 minut

Banky digitalizují: hypotéku vyřídíte online, otiskem prstu zaplatíte všechny účty

Další banky postupně zavádějí možnost vyřídit si hypotéku jen online bez nutnosti návštěvy pobočky. Další zavádějí platební nálepky, otisk prstu jako podpis elektronických transakcí a další služby. Přinášíme souhrn produktových novinek za srpen 2017.

31. 8. 2017 0:00
Doba čtení: 12 minut

Hlášení pojistné události online? Bez omezení to umí jen pár pojišťoven

Hlášení pojistné události online má v nabídce většina pojišťoven. A také většina má tuto možnost otevřenou jen pro některé druhy pojištění. Výjimky se však najdou, existují i pojišťovny, kde online nahlásíte jakoukoli škodu z jimi prodávaného pojištění.

20. 6. 2017 0:00
Doba čtení: 6 minut

Mezibankovní platby zrychlují a pojišťovny ustupují z výluk

Slevy na pojištění, finanční benefity za uzavření smlouvy, ale i nové produkty a služby. Seznam finančních novinek bank, pojišťoven a dalších společností, které za poslední měsíc přišly na trh.

Doba čtení: 12 minut

Jak se pojistit proti vandalismu na autě a na domu?

Zničili vám fasádu nebo posprejovali auto? Pojištění vandalství a sprejerství tyto škody kryje. Dozvíte se, jak funguje v praxi a co je potřeba pro plnění z pojištění udělat.

Doba čtení: 5 minut

Pojišťovny zvýšily limity, do ciziny vás pojistí i neomezeně

Pokud chcete mít klid, rozdíl mezi levným pojištěním a na neomezenou částku není už výrazný. Tři pojišťovny vás pojistí na léčebné výlohy i bez limitu. Šetřit na pojistném tak není třeba.

Doba čtení: 14 minut

Jak si sjednat cestovní pojištění ze zahraničí?

Odjedete na zahraniční cestu a až během ní nebo v cílové destinaci si vzpomenete, že nemáte cestovní pojištění. Co pak?

Doba čtení: 7 minut

Jak si u banky a nebanky sjednat cestovní pojištění?

Cestovní pojištění ke kartě, běžnému účtu, nebo „jen tak“. U kterých bank nemusíte mít sjednáno nic a stejně vám cestovní pojištění prodají?

25. 10. 2016 0:00
Doba čtení: 10 minut

Pojištění jízdních kol: spousta výjimek a povinnost

Co musíte všechno splnit, abyste dostali od pojišťovny dostali peníze za ukradené kolo? Podívali jsme se do pojistných podmínek.

Doba čtení: 16 minut

Kde se můžete pojistit proti terorismu?

Vycestujete do zahraničí a proti všem plánům zde proběhne teroristický útok. Které pojišťovny vám odmítnou plnit?

Doba čtení: 5 minut

I na peníze ze životního pojištění se vztahuje promlčecí lhůta

Jak probíhá ukončení smlouvy o životním pojištění uplynutím sjednané doby? Kdy pojišťovna posílá peníze a po jaké době se plnění promlčí?

Doba čtení: 6 minut

Čím vám může vaše pojišťovna usnadnit život?

Pojišťovny se snaží držet krok s dobou a nabízet řešení, která nekomplikují život a zjednodušují správu a sjednání pojistek. Co nabízí?

27. 4. 2016 0:00
Doba čtení: 10 minut

Jak předat peníze z životního pojištění do správných rukou?

Přemýšlíte, jak v případě nejhoršího zajistit své blízké? Pokud k tomu chcete využít životní pojištění, dejte pozor, aby se peníze dostaly ke správné osobě.

Doba čtení: 3 minuty

Neplaťte za pomoc v nouzi. Asistenci nabízejí banky i energetické firmy

Není nad odborníka v rodině nebo dobré přátele. Ale pokud to štěstí nemáte, nemusíte za pomoc v nouzi platit. Stačí mít vhodné asistenční služby. A možná, že je už dávno máte, jen o tom nevíte.

14. 12. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Jak vybrat pojištění odpovědnosti při výkonu povolání?

Pokud zaměstnavateli způsobíte neúmyslně škodu, může ji po vás vymáhat do 4,5násobku měsíčního platu. Ochránit vás ale může dobrá pojistka.

Doba čtení: 5 minut

Které finanční produkty si můžete sjednat online?

O jaké finanční produkty můžete požádat online a které si sjednáte přes internet kompletně? (SROVNÁNÍ)

Doba čtení: 13 minut

Co dělat při škodě způsobené zvířetem?

Chováte-li či potkáte-li zvířata, mohou vás jejich nečekané reakce vyjít dost draze. Zjišťovali jsme, jaká pojistka vám může ušetřit kapsu, pokud zvíře způsobí škodu.

1. 10. 2015 0:00
Doba čtení: 6 minut

Na změnu životního pojištění máte poslední dva dny

K poslednímu březnu 2015 přijdou někteří poplatníci o možnost uplatňovat si do budoucna odpočet za životní pojištění. Nebudete k nim nedobrovolně patřit taky?

Doba čtení: 9 minut

Zdravotní pojištění cizinců: Kdo musí mít komerční a kdo získá veřejné?

Povinnost platit zdravotní pojištění platí nejen pro Čechy, ale i pro cizince. Ti musejí být ze zákona pojištění pro lékařskou péči. Pokud nemohou mít veřejné zdravotní pojištění, musí použít pojištění komerční. Co mají na výběr?

Doba čtení: 7 minut

Pojišťovny vyčkávají. Nechtějí odkrýt, jak zdraží pojistné

Jak se reálně změní cena u životních pojistek? Většina pojišťoven zatím nechce odkrývat karty, některé už ale ceny naznačily. (MODELOVÝ PŘÍKLAD)

Doba čtení: 7 minut

Pojištění ke kartám vyjde levněji než samostatné, ale nabídce cestovních kanceláří nestačí

Vyplatí se cestovní pojištění, které nabízejí cestovky v rámci zájezdu nebo je lepší samostatné sjednání? Výrazné slevy totiž nabízejí i zdravotní pojišťovny na svých přepážkách a banky ke kartám.

Doba čtení: 10 minut

Pomůže vám pojištění domácnosti, když vám rachejtle zapálí byt?

Silvestr je za dveřmi a k němu již neodmyslitelně patří i amatérské ohňostroje. Co se stane, když vám nějaký takový zapálí byt? Nemusí to být vaše chyba, rachejtle létají i přes sklo.

Doba čtení: 10 minut

Levně a kvalitně pojistit zimní sporty není problém, poradíme vám s pojistkou

Vyplatí se pojištění k platební kartě nebo je lepší koupit samostatnou pojistku u pojišťovny? Kvalitní pojištění nemusí být drahé, víme, jak jej sehnat.

Doba čtení: 11 minut

Kde koupit cestovní pojištění?

Možností, jak nakoupit cestovní pojištění, je celá řada. V současnosti ho například online nabízí většina pojišťoven. Výhodné sazby lze rovněž získat ve zdravotních pojišťovnách. Studenti mohou využít slev na studentské karty, případně ho zakoupit spolu s letenkou či jízdenkou…

30. 5. 2006 0:00
Doba čtení: 5 minut

Jaká je hypotéka Volksbank?

Druhý díl našeho miniseriálu o hypotéčních úvěrech nabízených méně známými bankami bude věnován Volksbank. Mottem této banky je snaha o maximální vstřícnost a minimální poplatky. Daří se jí ho naplňovat v praxi? Stojí za to zajímat se o hypoteční úvěr právě u této banky?

Doba čtení: 8 minut

Jaké je konto Rybička

Nabídka bankovních produktů určených přímo dětem se utěšeně rozrůstá. V těchto dnech se o to zasloužila Volksbank. Její konto Rybička určitě stojí za povšimnutí, i když nic převratného nepřináší. Jaké je? Má šanci obstát v konkurenci ostatních dětských účtů?

9. 3. 2006 0:00
Doba čtení: 6 minut

Pojistit sebe i rodinu...

Mít pojištěnou domácnost je téměř nutnost. Pojistit s ní i odpovědnost za škody v občanském životě již tak samozřejmé není. Přitom za několik stokorun ročně pojistíte nejen sebe, ale i celou svou rodinu - a nemusíte se bát, že vaše ratolest vytluče při fotbale okno.

Doba čtení: 3 minuty

Cestovní pojištění nezlevnilo - proč?

Vstupem do Evropské unie postrádá část cestovního pojištění význam. Léčebné výlohy v zahraničí uhradí až na výjimky zdravotní pojišťovna, a tak i náklady cestovních pojišťoven klesly. Přesto měsíc po vstupu do Unie ceny cestovního pojištění neklesly. Proč?

Doba čtení: 5 minut

Na co si dát pozor u pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti je v Česku nejužívanějším „nepovinným“ pojistným produktem. Větší zájem je pouze o povinné ručení u motorových vozidel. Velká část pojistných smluv je přitom uzavřena nesprávně. Čeho se při uzavírání pojištění domácností vyvarovat?

Doba čtení: 7 minut

Úrazové pojištění – minimalizujte následky nahodilosti života

Úraz může postihnout kohokoli kdykoli. Často s sebou nese pracovní neschopnost spojenou se snížením příjmu. Pojišťovny pomáhají překlenout finanční rizika spojená s úrazem úrazovým pojištěním. A je z čeho vybírat. Pojistit se můžete proti všem úrazům - jen si vybrat.

Doba čtení: 7 minut